[WEBINARIUM] Prowadzenie ścieżek High-Speed z użyciem funkcjonalności xSignal w Altium Designer

Firma Computer Controls zaprasza na webinarium poświęcone prowadzeniu ścieżek przesyłających szybkie sygnały w środowisku Altium Designer za pomocą narzędzia xSignal. Odbędzie się ono w dniu 2 lutego 2021 o godzinie 11.00.

Poprawne prowadzenie ścieżek sygnałów High-Speed wymaga w wielu wypadkach dopasowania długości ścieżek, aby czas propagacji sygnału był jednakowy dla wymaganych sygnałów. Altium Designer zawiera zaawansowane narzędzia pozwalające na wyrównanie ścieżek zarówno pod względem ich długości, jak i czasu propagacji. Dla ścieżek prowadzonych od jednego wyjścia do jednego wejścia, obliczanie i porównywanie długości jest prostym procesem. Sprawa komplikuje się, gdy ścieżka rozdziela się, na przykład przy łączeniu pamięci DDR, czy też zawiera szeregowe elementy, na przykład rezystory dopasowania impedancji falowej. W takich przypadkach nieocenione okazuje się użycie funkcjonalności xSignal. Pozwala ona na definiowanie ścieżek sygnałów pomiędzy dwoma wyprowadzeniami, które następnie wykorzystuje się w procesie dopasowania długości czy czasu propagacji.

Podczas webinarium przedstawione zostaną wymagania, konfiguracja i sposób użycia narzędzia bezpośrednio w programie Altium Designer.

Organizator zaprasza inżynierów i projektantów systemów elektronicznych, szefów działów projektowych, studentów elektroniki i pracowników naukowych. Webinarium w języku polskim poprowadzi Adam Adamcewicz, ekspert oraz wieloletni praktyk programu Altium Designer.

Link do rejestracji na webinarium

O autorze