Computer Controls nawiązał współpracę z Miromico AG

Szwajcarscy specjaliści w zakresie inżynierii oraz IT, Miromico oraz firma dystrybucyjna Computer Controls zawarli partnerstwo dotyczące sprzedaży oraz wsparcia w zakresie układów scalonych, systemów elektronicznych i produktów IoT.

Firma Computer Controls AG z siedzibą w Zurychu specjalizuje się w dystrybucji wysokiej jakości komponentów elektronicznych oraz w doradztwie technicznym. Dzięki porozumieniu firma zyskuje możliwość dostarczania modułów FMLR oraz bramek do zastosowań LoRaWAN (Long Range WAN), układów analogowych, mieszanych, a także rozwiązań dedykowanych dla IoT od Miromico AG.

Głównym produktem nowej rodziny rozwiązań w portfolio CCAG jest najmniejszy obecnie moduł LoRaWAN od Miromico AG. Moduł oparto o mikrokontroler firmy Maxim Integrated. Umożliwia on bezprzewodowe połączenie z dowolnym urządzeniem, systemem oraz czujnikami komunikującymi się z niską przepustowością danych na dystansie wynoszącym ponad 50 km, np. dla inteligentnych rozwiązaniach miejskich. W celu zbudowania sieci IoT, system można rozbudować o dodatkowe czujniki małej mocy w oparciu o zewnętrzy układ rozszerzeń.

Miniaturowy moduł FMLR o powierzchni 14 x 19,5 mm, pozwala na bezproblemową integrację z instalacjami LoRaWAN. Rozwiązanie może być stosowane w telemetrii, inteligentnych systemach pomiarowych, czujnikach bezprzewodowych, bezprzewodowym zbieraniu danych oraz systemach automatyki przemysłowej i domowej.

LoRaWAN to znana na całym świecie technologia radiowa do transmisji danych IoT. Pozwala uzyskać dostęp do miejsc pozostających poza zasięgiem współczesnych systemów komunikacji mobilnej.

Protokół LoRaWAN dla modułu jest dostępny jako rozwiązanie open-source i może być obsługiwany przez zintegrowany mikrokontroler. Moduły są dostępne z dodatkową wbudowaną pamięcią flash, która umożliwia aktualizację w trybie Over-The Air (OTA).

Bramka dostępowa FMLR-PGWC mPCIe LoRaWAN

Dodatkowym atutem produktów Miromico jest bramka dostępowa FMLR-PGWC mPCIe LoRaWAN gateway. Jest to rozwiązanie plug-and-play dla bezprzewodowych sieci komunikacyjnych o dużym zasięgu i małej mocy zgodnie ze standardem LoRaWAN. Karta w postaci mini PCIe komunikuje się z procesorem hosta poprzez szeregowy interfejs USB 2.0 (CDC).

Firmę Miromico AG założono w 2002 roku jako jednostkę ywodrębnioną ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu. Dzięki rozwiązaniom Miromico, CCAG posiada obecnie w swojej ofercie sprzedaży zaawansowane produkty dla obszaru LoRaWAN. Computer Controls po raz kolejny podkreśla więc swoją pozycję jako dostawcy kompleksowych usług dla firm z branży high-tech.

O autorze