Nowe miniaturowe podczerwone diody z serii ROHM PICOLED

ROHM Semiconductor wprowadził do oferty miniaturowe, podczerwone diody LED CSL1501RW o emisji bocznej. Element jest przeznaczony do wyświetlaczy nagłownych, przemysłowych zestawów słuchawkowych, a także zestawów VR/MR/AR.

Rosnąca funkcjonalność zestawów VR spowodowała stosowanie w nich podczerwonych diod LED w celu śledzenia ruchu oczu. Często łączy się je z akcelerometrami, które z kolei mają za zadanie pomiary poruszania się użytkownika. W odpowiedzi na te potrzeby ROHM Semiconductor wprowadził do produkcji wyjątkowo małe diody podczerwone. Poszerza to jednocześnie serię kompaktowych elementów PICOLEDTM przeznaczonych do urządzeń mobilnych i ubieralnych.

Dioda CSL1501RW emituje promieniowanie o długości fali 860 nm w obudowie o wymiarach 1,0 x 0,55 mm i wysokości 0,5 mm. Diody ROHM Semiconductor cechują się poprawioną sprawnością świetlną i redukują konsumpcję mocy o ponad 20%. Elementy są już dostępne w postaci sampli, a masowa produkcja produktów ruszy w marcu 2021.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta: https://www.rohm.com/products/optical-sensors/infrared-light-emitting-diodes/surface-mount-type-sideview/csl1501rw-product

O autorze