Układ kontrolera ładowarki Analog Devices z przetwornicą buck-boost 80 V

Analog Devices wprowadził do oferty układ LT8491. Jest to kontroler ładowarki baterii z przetwornicą buck-boost, regulatorem MPTT, kompensacją temperaturową, a także interfejsem I2C do cyfrowego sterowania i monitorowania parametrów zasilania. Układ może pracować z napięciem wejściowym wyższym, niższym lub też równym napięciu na baterii.

Układ LT8491 oferuje trzy profile ładowania stałym prądem i stałym napięciem (CC-CV). Umożliwia to zastosowanie produktu do ładowania różnych typów akumulatorów, w tym ołowiowo-kwasowych, żelowych, a także baterii litowo-jonowych. Algorytmy obliczające moment zakończenia ładowania zaimplementowano wewnątrz układu, co eliminuje konieczność tworzenia oprogramowania lub firmware’u i upraszcza proces projektowania.

Produkt może pracować z napięciem wejściowym od 6 do 80 V i generować napięcie ładowania z zakresu od 1,3 do 80 V. Układ używa jednej cewki indukcyjnej oraz prostowania synchronicznego opartego o cztery klucze MOSFET. Produkt w zależności od doboru komponentów zewnętrznych jest w stanie dostarczyć do 10 A prądu ładowania. Produkt można połączyć równolegle z przetwornicami buck-boost LT8705, aby uzyskać rozwiązanie o większej mocy.

Więcej informacji na stronie https://www.analog.com/en/products/lt8491.html

O autorze