Maxim oferuje układ monitoringu stanu baterii do systemów motoryzacyjnych

Maxim Integrated wprowadził do oferty układ MAX17852. Jest to 14-kanałowy wysokonapięciowy system akwizycji danych służący do monitorowania stanu baterii w systemach motoryzacyjnych. Układ jest zgodny ze standardem ASIL-D. Zaprojektowano go do integracji w samochodach elektrycznych, hybrydowych i innych systemach transportowych. Układ jest idealny do sterowników Smart Junction Box, systemów baterii 48 V i innych.

Układ MAX17852 może mierzyć prąd, napięcie oraz temperaturę ze ścisłą synchronizacją czasową z najwyższą możliwą precyzją. Umożliwia pomiar napięcia na ogniwie z dokładnością ±0,45 mV w temperaturze pokojowej oraz z dokładnością ±2 mV w zakresie temperatur od 5°C do 40°C. Pozwala to producentom na osiągnięcie jak największego zasięgu z baterii w pojeździe elektrycznym.

Wbudowany wzmacniacz pomiarowy oferuje zakres wejściowy ±300 mV, programowalne wzmocnienie do 256, a także błąd wzmocnienia 0,3%. Dzięki wzmacniaczowi układ może pobierać informacje o przepływającym prądzie w tym samym czasie, co informacje o napięciu i temperaturze. MAX17852 umożliwia podłączenie jak elementu czujnikowego zarówno czujnika Halla, jak i rezystora bocznikowego.

Więcej informacji na stronie: https://www.maximintegrated.com/en/products/power/battery-management/MAX17852.html

O autorze