Społeczność element14 ogłasza zwycięzców w corocznym konkursie

Element14.com, społeczność należąca do koncernu Avnet, ogłosiła zwycięzców dorocznych nagród Społeczności. Wyróżniono najlepszych innowatorów, projektantów, a także inżynierów. Nagrody przyznano w ramach wielu kategorii, w tym w kilku nowych, które pojawiły się dopiero w tym roku.

Nagrody podkreślają pracę wykonywaną w serwisie element14.com każdego dnia – począwszy od wyzwania Project14, przez wyzwania projektowe i wideo, a kończąc na członkach.

Zwycięzcy nagród element14

Zwycięzcami Nagród Społeczności element14 za 2020 rok są:

  • Wschodzący Twórca Treści Roku Richard Seals, Wielka Brytania. Richard wniósł do społeczności umiejętności, kreatywność oraz rewelacyjne poczucie humoru, które objawiały się w jego projektach przez cały 2020 rok. Przygotował wiele postów na blogu, dając szansę innym członkom społeczności by śledzić jego postępy, a także uczyć się od niego.
  • element14 Prezentuje Projekt Wideo RokuMaska na Twarz Raspberry Pi przetwarzająca mowę na tekst z diodami LED. Lorraine Underwood z Wielkiej Brytanii stworzyła wysoce zaawansowaną, opartą na Raspberry Pi maskę. Pomaga ona przełamać bariery komunikacyjne dzięki transkrypcji mowy, a także wyświetlaniu treści na tablicy LEDowej z przodu maski.
  • Wyzwanie Projektowe RokuPomiary zmian klimatycznych z użyciem systemu hydroponicznego. W ramach wyzwania projektowego „Sustain the World” Satoshi Suzuki z USA zbudował w pełni funkcjonalną farmę hydroponiczną. Wyposażono ją w oparty o Internet interfejs monitorujący. Farma analizuje stężenie dwutlenku węgla korzystając ze sprzętu marki Infineon. Projekt był nie tylko genialny, ale też udowadniał posiadanie szerokich umiejętności inżynierskich i stanowił inspirację dla społeczności.
  • Project14: Projekt Roku Machine zyskuje usprawnienie. Gene Breniman z USA bawił się klasyczną zabawką Mr. Machine, by pokazać możliwości stworzenia czegoś nowego ze starego przedmiotu. W ramach ulepszeń wymieniono oryginalny mechanizm nakręcania i zastąpiono go silnikami elektrycznymi, zwiększając zakres ruchu. Dodano też diody LED i inne elementy.
  • Project14: Osoba Decyzyjna RokuGene Breniman również wniósł w minionym roku bardzo wiele ze swojego doświadczenia i wiedzy do licznych różnych konkursów serii Project14. Pomógł tym samym wskazać, które ze zrealizowanych projektów najlepiej wpasowywały się w comiesięczne tematy przewodnie.
  • Project14: Pomysłodawca RokuMiguel Pineiro z Chile złożył wiele kreatywnych pomysłów na nowe konkursy w całym 2020 roku, z których wszystkie zostały bardzo dobrze odebrane przez Społeczność.
  • Project14: Influencer RokuFrank Milburn z USA opublikował w 2020 roku niezliczone projekty, posty na blogach i materiały wideo, a także odegrał kluczową rolę dla programu Project14.
  • Ulubione Produkty Roku Testowane w PraktyceOscyloskop InfiniiVision 3000T X-Series MSOX3034 i Raspberry Pi HQ Camera były tak popularne, że zajęły pierwsze miejsce ex aequo. Choć bardzo się od siebie różnią, stanowią przykład różnorodności produktów, jakie Farnell dostarcza jako dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych. Są one dostępne do testowania przez członków społeczności element14.
  • Tester RokuJana Cumpsa z Belgii nagrodzono za swój szeroki wkład w program testów. Przeprowadził m.in. jeden z najciekawszych testów 2020 roku, obejmujący zestaw Infineon Blockchain kit.
  • Ulubione Webinarium RokuWprowadzenie do TinyML, przeprowadzone przez Edge Impulse. Firma Edge Impulse przeprowadziła członków społeczności przez rozwiązania oparte o Uczenie Maszynowe. Omówiła produkt TinyML, a także sposoby, w jakie można na nim tworzyć praktyczne aplikacje, oparte o mikrokontrolery małej mocy.

Coroczne nagrody Społeczności to jeden z wielu sposobów, w które element14 świętuje sukcesy swoich inżynierów i twórców. Okiełznują oni możliwości płynące z wykorzystania elektroniki celem uzyskania pozytywnego wpływu na swoje lokalne otoczenie, a także na cały świat.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Nagród Społeczności 2020, odwiedź stronę element14.

O autorze