Microchip wprowadza do oferty adapter PoE–USB-C o mocy zasilania do 60 W

Microchip Technology wprowadził do oferty adapter PoE-USB-C, który jest w stanie konwertować zarówno moc jak i dane. Oferuje moc zasilania na wyjściu USB nawet do 60 W.

Adapter PD-USB-D60 może przyjąć do 90 W mocy z interfejsu PoE i przemienić ją na 60 W na wyjściu USB-C. Jest w stanie zasilić większość kamer, laptopów, tabletów i innych urządzeń z wejściem USB-C. Adapter upraszcza także instalację dzięki zmniejszeniu zależności od infrastruktury prądu zmiennego. Dzięki temu zasilanie można dostarczyć za pomocą przewodu o długości nawet 100 metrów. Zapewnia także zdalne sterowanie zasilaniem przez USB-C, co pozwala m.in. na zdalny reset zasilania czy zarządzanie za pomocą protokołu SNMP.

Adapter PoE-USB-C może łączyć się z wieloma źródłami PoE pracującymi w różnych standardach. Urządzenie obsługuje aktualne standardy IEEE 802.3af/at/bt, ale również starsze standardy. Stosowanie takiego wszechstronnego urządzenia ma kluczowe znaczenie z powodu tego, że w użyciu cięgle jest wiele różnych implementacji PoE.

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/wwwproducts/en/PD-USB

O autorze