Mały skaner o wielkich możliwościach – premiera skanera eviXscan 3D FinePrecision

Firma Evatronix wprowadza na rynek skaner eviXscan 3D FinePrecision. Wyróżnia się on wysoką precyzją pomiaru i dużą szczegółowością odwzorowania powierzchni mierzonych obiektów.

eviXscan 3D FinePrecision to optyczne urządzenie pomiarowe działające w technologii niebieskiego światła strukturalnego LED. Skaner 3D wyposażony w dwie szybkie kamery 8,9 Mpix najnowszej generacji z matrycami CMOS, charakteryzuje się wysoką dokładnością odwzorowania nawet najmniejszych elementów mechaniki precyzyjnej. Wykorzystana w skanerze technologia umożliwia osiąganie dokładnego pomiaru wymiarów skanowanego obiektu (dokładność lepsza niż 6 µm, powtarzalność na poziomie mniejszym niż 3 µm). Szczegółowość uzyskiwanych skanów to także efekt dużej gęstości rejestrowanych punktów (ponad 1200 punktów na każdy milimetr kwadratowy skanowanej powierzchni). Pojedynczy skan może zebrać dane pomiarowe w objętości 120 x 60 x 45 mm.

Jednym z atutów skanera eviXscan 3D FinePrecision jest krótki czas skanowania. Połączenie szybkich kamer i nowej generacji systemu projekcji światła w technologii DLP. Jego sygnał wyzwala pracę kamer za każdym razem, gdy wyświetlany jest nowy wzorzec. Pozwala to na ograniczenie czasu akwizycji skanu do kilkuset milisekund.

FinePrecision z wysoką szczegółowością skanuje elementy mechaniki precyzyjnej (np. mikrowirniki, małe elementy z tworzyw sztucznych wytwarzanych metodą wtryskową, precyzyjne detale obrabiane numerycznie lub wytwarzane metodą druku 3D). Skaner pozwala także na dokładne odwzorowanie narzędzi o ostrych krawędziach. FinePrecision znajduje zastosowanie w skanowaniu implantów, w protetyce, a także przemyśle zegarmistrzowskim i jubilerskim. Precyzja skanera umożliwia wykorzystanie go również do optymalizacji procesu druku 3D.

eviXscan 3D FinePrecision znaleźć może także zastosowanie w obszarze predykcyjnego utrzymania ruchu. Identyfikacja mikrouszkodzeń kluczowych elementów urządzeń produkcyjnych (np. łopatek w turbinach) umożliwia zapobieganie potencjalnym awariom, co z kolei obniża koszty przestojów.

Zamówienie na skaner – lub jego demonstrację – można składać już dziś! Pierwsze dostawy planowane są na drugą połowę marca br.

Więcej informacji na stronie evixscan3d.pl.

O autorze