[WEBINARIUM] Najnowsza wersja oprogramowania 3DS SIMULIA CST Studio

Tespol Sp. z o.o., jedyny oficjalny dystrybutor 3DS Simulia CST Studio Suite w Polsce, serdecznie zaprasza na webinarium poświęcone najnowszej wersji tego oprogramowania. Szkolenie odbędzie się 31 marca 2021 w godzinach 11.00 – 12.30.

Oprogramowanie CST STUDIO SUITE to zintegrowana platforma przeznaczona do symulacji zjawisk elektromagnetycznych występujących praktycznie we wszystkich dziedzinach nauki i techniki.

Produkty wykorzystujące w swoim działaniu energię pola elektromagnetycznego odgrywają znaczącą rolę nie tylko w przemyśle elektronicznym i telekomunikacji. Stosuje się je także w branży lotniczej, przemyśle obronnym, transporcie oraz w naukach przyrodniczych. Typowe zagadnienia wymagające znajomości rozkładu pól elektromagnetycznych mogą uwzględniać pojedyncze komponenty, np. anteny, czujniki i układy scalone. Mogą także obejmować kompletne urządzenia takie jak samoloty, smartfony i układy do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. W wielu przypadkach interakcja urządzenia z jego otoczeniem ma decydujące znaczenie dla jego działania. Przykładowo analiza zakłóceń, oszacowanie zasięgu radiowego lub ocena wpływu pola elektromagnetycznego na człowieka wymaga dokładnego określenia rozkładu pola elektromagnetycznego.

Typowe zagadnienia analizy, która może zostać przeprowadzona w ramach pakietu CST STUDIO SUITE obejmują: sprawdzenie działania i określenie sprawności dla anten i filtrów, kompatybilność elektromagnetyczną i określenie poziomu zakłóceń (EMC/EMI). Oprogramowanie pozwala także określić wpływ pól elektromagnetycznych na człowieka oraz ocenić efekty elektromechaniczne w silnikach i generatorach. Pojedyncze urządzenie może składać się z wielu elementów i wymagać symulacji opartej na połączeniu silników obliczeniowych dedykowanych dla różnych dziedzin. Wykorzystanie oprogramowania CST STUDIO SUITE na wczesnym etapie projektowym w połączeniu z innymi narzędziami symulacyjnymi SIMULIA znajdującymi się w ofercie DASSAULT SYSTEMES oferuje nieograniczone możliwości oraz zwiększenie efektywności produkcyjnej.

W trakcie webinarium organizator zaprezentuje zmiany i nowe funkcjonalności wprowadzone w wersji 2021 pakietu CST Studio Suite.

Więcej informacji na stronie https://tespol.com.pl/targi-i-seminaria/ikonfernecjacst/

Jeśli chcesz wziąć udział w webinarium zarejestruj się wysyłając maila na adres CST@tespol.com.pl podając: imię, nazwisko, firma/instytucja oraz adres e-mail.

O autorze