Urządzenia Adeunis dla rozwiązań IoT z LoRaWAN – sprawdź ofertę

Firma Adeunis jest światowym producentem urządzeń stosowanych w rozwiązaniach IoT oraz aplikacjach bezprzewodowych. Dzięki JM elektronik oferta firmy jest dostępna także w Polsce.

W swojej ofercie Adeunis posiada szeroki wachlarz wszelkiego rodzaju czujników umożliwiających wykonywanie pomiarów np. temperatury, wilgotności, ciśnienia, obecności, jasności, kontaktu, jakości sygnału GPS, wycieku cieczy, ulatniania się gazów, poziomu cieczy w zbiorniku i innych.

JM elektronik Adeunis

Urządzenia Adeunis wyróżnia sieć LoRaWAN, która dzięki energooszczędności umożliwia bezobsługową prace sensorów na bateriach przez wiele miesięcy, a nawet lat. Pomimo zasilania bateryjnego urządzenia mają niewielkie gabaryty, co ułatwia ich montaż i eksploatację.

Bardzo dobra propagacja sygnału radiowego sieci LoRaWAN pozwala uruchomić odczyt sensorów w odległościach liczonych w kilometrach, także w miejscach niedostępnych dla innych sieci radiowych, w obiektach podziemnych czy bogatych w zakłócenia elektromagnetyczne.

Dzięki prezentowanym urządzeniom automatycy uzyskali możliwość dokonywania pomiaru bez potrzeby układania kabli zasilających do sensorów. Można je dokonywać także w miejscach dotychczas niedostępnych ze względu na brak zasięgu sieci bezprzewodowej.

Warto podkreślić, że wszystkie urządzenia Adeunis spełniają wymogi eksploatacji w warunkach przemysłowych. Dodatkowo wybrane z nich spełniają kryteria ochrony przeciwwybuchowej ATEX czy wysokie normy szczelności IP, co predysponuje je do użycia w smart meteringu cieczy i gazów.

Urządzenia Adeunis można podzielić na cztery grupy:

  • sensory wykorzystujące transmisję w sieci LoRaWAN do bezpośredniego mierzenia wielkości fizycznych (temperatury, ciśnienia, poziomu cieczy, wycieków etc), np. LoRaWAN Delta P (ARF8283AA), LoRaWAN Temp (ARF8180BCA), Adeunis Dry Contact (ARF8170BA);
  • urządzenia, które odpowiadają za pomiar wielkości elektrycznych oraz przeznaczone do współpracy z licznikami i układami pomiarowymi dysponującymi wyjściem impulsowym, np.  LoRaWAN Analog (ARF8190BA), Current Sensor (ARF8190BA-B01), Adeunis Pulse (ARF8230AA), Pulse ATEX (ARF8230FA);
  • urządzenie będące koncentratorem transmitującym na duże odległości dane z urządzeń automatyki przemysłowej dysponujących protokołem Modbus, z wykorzystaniem sieci LoRaWAN: Adeunis Modbus (ARF8240AA);
  • urządzenia do zastosowania wewnątrz budynków w aplikacjach HVAC, do wykrywania obecności i ruchu, a także do pomiarów natężenia światła, np. Comfort (ARF8275AA), Motion (ARF8276AA).

Ponadto w swoim portfolio firma Adeunis posiada Field Test Device (ARF8123AA). Jest to przenośne urządzenie wyposażone w ekran LCD, służące do testowania zasięgu sieci LoRaWAN. Dodatkowo czujnik GPS umożliwia zapisanie danych o parametrach sieci w precyzyjnie określonej lokalizacji. Field Test Device wyposażony jest w zasilanie akumulatorowe, ładowane z wykorzystaniem portu USB.

Więcej informacji o urządzeniach Adeunis znajdą Państwo pod linkiem>>

Wartym podkreślenia jest fakt, że LoRaWAN to sieć bezprzewodowa o kilometrowych zasięgach, lecz pracująca w otwartym paśmie. Nie ma więc potrzeby opłacania żadnych abonamentów operatorom komórkowym.

Przedstawicieli firm zainteresowanych urządzeniami Adeunis, prosimy o kontakt z firmą JM elektronik pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl

 

O autorze