Farnell wprowadza do oferty innowacyjne rozwiązania IoT firmy ON Semiconductor

Farnell rozpoczął dostawy szerokiego wyboru produktów marki ON Semiconductor, by wspierać nową platformę, opracowaną przez firmę ON Semiconductor i koncern Avnet. Celem nowej platformy jest pomoc producentom OEM w szybszym rozwijaniu urządzeń pracujących w sieciach Internetu Rzeczy (IoT).

Nowa platforma upraszcza proces budowania urządzeń korzystających z Internetu Rzeczy za sprawą szybkiego systemu prototypowania, opracowanego przez ON Semiconductor. Omawiane rozwiązanie skonfigurowano do łączenia się z aplikacjami IoT i dostawcami usług przez chmurę. Platformę Avnet IoTConnect oparto o chmurę Microsoft Azure i powiązany program Avnet IoT Partner Program, który umożliwił realizację takiego połączenia. Powstałe środowisko eliminuje złożoność, typowo związaną z procesem rozwijania aplikacji IoT. Umożliwia producentom OEM łatwe budowanie produktów, a także wprowadzanie rozwiązań na rynek szybciej, przy jednoczesnym zmniejszaniu ryzyka.

Pierwszym ze wspieranych rozwiązań firmy ON Semiconductor jest zestaw RSL10 Sensor Development Kit. Przygotowano go z myślą o aplikacjach takich jak przemysłowe urządzenia noszone, monitorowanie zasobów i inteligentne systemy czujnikowe. Zestaw zawiera układ radiowy dla protokołu Bluetooth Low Energy oparty o pamięć Flash, pobierający najmniej mocy w swojej kategorii. Zawiera tez szereg czujników środowiskowych, m.in. sensor inercyjny, czujnik geomagnetyczny i sensor natężenia oświetlenia. Zestaw jest już dostępny w firmie Farnell i oferowany w dwóch wersjach: podstawowej (RSL10-SENSE-GEVK) oraz z debuggerem (model RSL10-SENSE-DB-GEVK).

Wybór produktów ON Semiconductor jest dostępny do nabycia w firmie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobów, w które producenci OEM mogą zrealizować swoje potrzeby w zakresie projektowania na potrzeby Internetu Rzeczy, prosimy odwiedzić stronę Avnet.com/IoTwithON.

O autorze