Nowy robot REECO opracowany przez Grupę RENEX

Grupa RENEX poinformowała, że opracowała i wprowadza do oferty nowy model w serii Robotów REECO. Robot lakierujący REECO RE-2500 umożliwia m.in. nanoszenie powłok ochronnych tzw. conformal coating. Urządzenie powstało w toku działań badawczo-rozwojowych Centrum Technologiczno-Szkoleniowego RENEX.

Robot lakierujący REECO RE-2500

REECO to odznaczona godłem TERAZ POLSKA seria urządzeń produkcyjnych stanowiących w pełni zautomatyzowane, niezależne jednostki, które można wdrożyć do już istniejącej lub nowo powstającej linii produkcyjnej.

Dotychczasowe roboty w ofercie to znany od wielu w branży produkcji i serwisu elektroniki Robot Lutowniczy REECO oraz modele: Dozujący, Skręcający i Etykietujący, przeznaczone do różnych typów działalności produkcyjnej i usługowej. Grupa RENEX opracowuje również roboty niestandardowe, na indywidualne zamówienie klienta.

Nowy model – Robot Lakierujący – został stworzony w celu zautomatyzowania etapu produkcyjnego obejmującego rozprowadzanie natryskowe płynów. Obejmuje to w szczególności nakładanie różnych typów powłok, w tym często stosowanego w branży produkcji elektroniki pokrycia conformal coating. Automat wyposażono w zawór natryskowy zapewniający równomierne nanoszenie powłok płynnych o lepkości od niskiej do średniej. Roboty zawierają także zintegrowany układ płukania dyszy eliminujący problem ręcznego czyszczenia zaworu.

Urządzenie – podobnie jak wcześniejsze modele w serii – oparto o konstrukcję i klatkę bezpieczeństwa opracowaną przez Grupę RENEX. Pozwala to na wprowadzenie do oferty nowej funkcjonalności przy zachowaniu wcześniejszych zalet systemu. Dzięki temu robot może pracować jako niezależna jednostka (offline) wspomagając np. niezautomatyzowane procesy produkcyjne lub stanowić element linii produkcyjnej (in-line). Dzięki zastosowaniu transportu krawędziowego oraz systemu komunikacji SMEMA możliwa jest błyskawiczna integracja kilku robotów REECO. Można również połączyć je z maszynami innych producentów.

Również podobnie jak w pozostałych modelach serii Robotów REECO, w nowo opracowanym urządzeniu zastosowano ramię typu SCARA firmy YAMAHA, które m.in. dzięki konstrukcji bezpaskowej i wysokiej jakości wykonania gwarantują najwyższy stopień powtarzalności, szybkości i niezawodności. Ponadto parametry procesu kontroluje sterownik PLC firmy Siemens.

Więcej na www.renex.pl

O autorze