Seria „element14 Prezentuje” świętuje 500-setny odcinek organizując wyzwanie „Build Inside the Box”

Po ponad dekadzie tworzenia projektów, rozkładania sprzętu na czynniki pierwsze i przekazywania widzom wiedzy na temat komponentów i produktów elektronicznych, element14.com, społeczność nalężąca do koncernu Avnet, zbliża się do 500-setnego odcinka serii „element14 Presents” („element14 Prezentuje”). Aby uczcić tę okazję, element14 zaprasza członków swojej globalnej społeczności do zmierzenia się z wyzwaniem „Build Inside the Box”. Dzięki temu wspomagamy naukę przedmiotów ścisłych.

Specjalny, 500-setny odcinek serii „element14 Prezentuje” będzie przypominał typowe, popularne programy kulinarne, w których uczestnicy muszą ugotować smaczne dania z użyciem podanych im, losowo wybranych składników. Społeczność element14 wybrała do uczestnictwa w wyzwaniu „Build Inside the Box” trzech gospodarzy z całego świata. Będą oni współzawodniczyć ze sobą, aby stworzyć coś oryginalnego, korzystając ze wszystkich komponentów, jakie otrzymają w pudełku.

Jedno pudełko obejmie od 6 do 8 kluczowych komponentów, które będą musiały być użyte w projektach przygotowywanych przez uczestników. Społeczność konsultuje powstałe pomysły na zestawy ze swoimi członkami, poszukując sugestii na temat tego, co powinno się znaleźć wewnątrz zestawów. Członkowie społeczności są zachęcani, by dzielić się swoimi pomysłami na zwiększenie atrakcyjności wyzwania, publikując obmyślone koncepcje w serwisie element14.com do 7 maja.

Co więcej, pudełko z komponentami będzie także dostępne dla członków społeczności do wygrania lub zakupu. Umożliwi to jednocześne konkurować pomiędzy członkami społeczności.

Uczestnicy programu Build Inside the Box

Uczestnicy konkursu zorganizowanego w ramach serii „element14 Prezentuje” będą rywalizować o nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Do wygrania będzie także zestaw produktów ze sklepu Farnell do przekazania wybranej przez siebie, lokalnej organizacji, działającej na rzecz edukacji. Do uczestnictwa w wyzwaniu „Build Inside the Box” wybrano następujące osoby:

  • Clem – twórca i entuzjasta druku 3D, który bierze udział w wyzwaniu w imieniu George’a Schibranjego. George jest nauczycielem, który potrafi zainteresować swoich uczniów i uczennice elektroniką dzięki autorskiej, rozpoczętej w 2016 roku inicjatywie „Fabrik8”. Jej celem jest zapewnienie najlepszej możliwej edukacji w zakresie druku 3D. Wspiera także wzbudzanie entuzjazmu do elektroniki w uczniach w każdym wieku, aby łatwiej im było znaleźć pracę w przemyśle.
  • Katie – inżynier elektroniki i matka dwójki dzieci. Startuje w zawodach, aby wspierać grupę TECgirls z brytyjskiej Kornwalii. Grupa ta działa poprzez zachęcanie dziewczynek i kobiet na poziomie szkół podstawowych, średnich i wyższych do uczestnictwa w świecie technologii i zmniejszenia niedoboru kobiet w inżynierii i w zawodach kreatywnych. Celem organizacji jest zainspirowanie dziewczynek wczesnym etapie, by zdały sobie sprawę z faktu, że technologia to dziedzina dostępna dla wszystkich.
  • James – powszechnie znany jako „The Bald Engineer”, startuje w konkursie w imieniu programu $1000 Makerspace, prowadzonego przez Uniwersytet DePaul. W ramach programu wyposaża szkoły wyższe w Chicago i w obszarze metropolitarnym w narzędzia, programy nauczania i szkolenia dla nauczycieli. Wprowadza to do klas szkolnych nauczanie skoncentrowane na tworzeniu. Zdobyta nagroda zostanie podzielona pomiędzy nauczycieli. Pomoże to wykorzystać pozyskane podzespoły w nauce podstaw druku 3D, sterowania maszynami CNC, elektroniki, programowania i rozwoju aplikacji Internetu Rzeczy.

500-setny odcinek serii „element14 Prezentuje” ukaże się w piątek, 28 maja 2021 roku. Członkowie społeczności element14 będą mogli go obejrzeć na stronie element14.com/presents.

O autorze