Nowe przetwornice Step-Down 1,5 A od STMicroelectronics

STMicroelectronics wprowadził do oferty nową przetwornicę synchroniczną step-down L6981. Układ jest w stanie dostarczyć do 1,5 A prądu i oferuje typowo sprawność na poziomie 90% przy pełnym obciążeniu. Przetwornice są dostępne w dwóch wariantach – zoptymalizowane pod kątem sprawności przy niskich obciążeniach, a także szumów w układzie.

Układ L6981C do pracy z niskimi prądami korzysta z trybu pulse-skipping (pomijania niektórych impulsów) do maksymalizacji częstotliwości prze niskich obciążeniach, co pozwala wydłużyć czas pracy na baterii. Z kolei układ L6981N kładzie nacisk na niższy szum układu dzięki pracy w trybie PWM ze stałą częstotliwością. Minimalizuje to tętnienia na wyjściu układu.

Oba warianty mogą pracować z napięciem wejściowym z zakresu od 3,5 V do 38 V. Są więc zgodne z aplikacjami przemysłowymi 24 V, akumulatorowi 12 V i 24 V. zasilaczami HVAC i wieloma innymi. Napięcie wyjściowe można regulować od 0,85 V do wartości napięcia wejściowego za pomocą rezystorów zewnętrznych.

Więcej informacji na stronie www.st.com/buckregulators

O autorze