Maxim współpracuje z Aizip w celu energooszczędnego systemu rozpoznawania ludzi opartego o AI

Maxim Integrated podjął współpracę z firmą Aizip Inc zajmującą się stosowaniem sztucznej inteligencji w aplikacjach IoT. Efektem współpracy jest wykorzystanie mikrokontrolera MAX78000 do wykrywania obecności ludzi w modelu Aizip Visual Wake Words. Model jest wyjątkowo energooszczędny – wykorzystuje tylko 0,7 mJ energii na operację. Producent podaje, że jest to 100 razy mniej niż dla tradycyjnego rozwiązania programowego. Jednocześnie jest to najbardziej ekonomiczne i wydajne rozwiązanie IoT do detekcji obecności człowieka.

Niski pobór energii oznacza także dłuższy czas pracy na baterii. Obszar zastosowań obejmuje m.in. systemy zarządzające energią w budynku oraz inteligentne kamery monitorujące.

Mikrokontroler MAX78000 to energooszczędny układ z wbudowanym akceleratorem obliczeń w sieciach neuronowych. Z kolei model VWW jest częścią serii Aizip inteligent Vision Deep Neural Network (AIV DNN) dla aplikacji obrazów i wideo. Model zaprojektowano za pomocą narzędzi do automatyzacji firmy Aizip. Jest w stanie osiągnąć ponad 85% skuteczność w wykrywaniu obecności człowieka.

Więcej informacji o mikrokontrolerze MAX78000 na stronie producenta.

O autorze