Nowy akcelerometr STMicroelectronics dla systemów automotive

STMicroelectronics zaprezentował trójosiowy liniowy akcelerometr AIS2IH. Czujnik cechuje się wysoką rozdzielczością, stabilnością temperaturową, a także odpornością na warunki środowiskowe. Można go stosować do aplikacji motoryzacyjnych takich, jak systemy antywłamaniowe, telematyczne, informacyjno-rozrywkowe, nawigacyjne oraz inklinometry. Sensor umożliwia także konstrukcję nowych, wydajnych aplikacji w sektorach automotive, medycznym i przemysłowym.

Czujnik AIS2IH oferuje pracę w temperaturach od -40°C do +115°C, a także niski pobór mocy. Jest dostępny w kompaktowej obudowie LGA-12. Umożliwia bardzo szybkie przełączanie się pomiędzy trybami wysokiej rozdzielczości, a trybami niskiego poboru mocy, co pozwala na optymalizację konsumpcji mocy oraz parametrów pomiaru w projektowanej aplikacji.

Akcelerometr oferuje programowalną skalę pomiaru w zakresach ±2 g, ±4 g, ±8 g, a także ±16 g. Pozwala na pomiar przyspieszeń z konfigurowalną częstotliwością od 1,6 Hz do 1,6 kHz z możliwością dołączenia cyfrowych filtrów dolno- i górnoprzepustowych. Typowy poziom szumów wynosi 90 µg/√Hz podczas pracy w trybie wysokiej wydajności. Pobór prądu przy napięciu zasilania 3 V wynosi 110 µA przy wysokiej wydajności, natomiast w trybie energooszczędnym jedynie 0,67 µA przy taktowaniu 1,6 Hz. Sensor zawiera wbudowaną 32 poziomową kolejkę FIFO, a także funkcje wykrywania ruchu i aktywności.

Czujnik jest zgodny ze standardem AEC-Q100 i jest dostępny w obudowie LGA o wymiarach 2 x 2 mm. Więcej informacji na stronie https://www.st.com/content/st_com/en/products/mems-and-sensors/automotive-sensors/ais2ih.html

O autorze