LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[WEBINARIUM] Wsparcie techniczne dla 3DS Simulia CST Studio Suite

Tespol Sp. z o.o., jedyny oficjalny dystrybutor 3DS Simulia CST Studio Suite w Polsce, serdecznie zaprasza na webinarium poświęcone korzyściom wynikającym z usługi wsparcia technicznego i sposobowi korzystania z tego wsparcia. Wydarzenie odbędzie się w dniu 27.05.2021 w godzinach 11:00-12:00.

Oprogramowanie CST STUDIO SUITE to zintegrowana platforma przeznaczona do symulacji zjawisk elektromagnetycznych występujących praktycznie we wszystkich dziedzinach nauki i techniki.

Produkty wykorzystujące w swoim działaniu energię pola elektromagnetycznego odgrywają znaczącą rolę nie tylko w przemyśle elektronicznym oraz telekomunikacji. Mają zastosowanie również w branży lotniczej, przemyśle obronnym, transporcie oraz w naukach przyrodniczych. Typowe zagadnienia wymagające znajomości rozkładu pól elektromagnetycznych mogą uwzględniać zarówno pojedyncze komponenty, takie jak anteny, czujniki i układy scalone, ale również kompletne urządzenia takie jak samoloty, smartfony i układy do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. W wielu przypadkach interakcja urządzenia z jego otoczeniem ma decydujące znaczenie dla jego działania. Przykładowo analiza zakłóceń, oszacowanie zasięgu radiowego lub ocena wpływu pola elektromagnetycznego na człowieka wymaga dokładnego określenia rozkładu pola elektromagnetycznego.

Typowe zagadnienia analizy, która może zostać przeprowadzona w ramach pakietu CST STUDIO SUITE obejmują: sprawdzenie działania i określenie sprawności dla anten i filtrów, kompatybilność elektromagnetyczną i określenie poziomu zakłóceń (EMC/EMI), określenie wpływu pól elektromagnetycznych na człowieka, a także ocena efektów elektromechanicznych w silnikach i generatorach. Pojedyncze urządzenie może składać się z wielu elementów i wymagać szczegółowej symulacji opartej na połączeniu silników dedykowanych dla różnych dziedzin. Wykorzystanie oprogramowania CST STUDIO SUITE na wczesnym etapie projektowym w połączeniu z innymi narzędziami symulacyjnymi SIMULIA znajdującymi się w ofercie DASSAULT SYSTEMES oferuje nieograniczone możliwości oraz zwiększenie efektywności produkcyjnej.

Wsparcie techniczne w CST Studio Suite

Ważnym elementem licencji oprogramowania jest wsparcie techniczne. Każda licencja jest w trakcie pierwszego roku jej wykorzystywania objęta obligatoryjnym wsparciem technicznym. Natomiast w kolejnych latach wykupienie tej usługi jest już dobrowolne. W trakcie webinarium organizator pokaże dlaczego warto wykupić usługę wsparcia technicznego dla produktów z CST Studio Suite. Zaprezentuje także w jaki sposób w pełni wykorzystać możliwości jakie daje ta usługa.

Aby wziąć udział w naszym webinarium należy zarejestrować się wysyłając maila na adres CST@tespol.com.pl. W wiadomości trzeba podać dane: imię, nazwisko, nazwę firmy/instytucji, a także adres e-mail.

Autor: Tespol