LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

ENTE z Gliwic zwiększyło swoje możliwości produkcyjne

Działająca na rynku od 2000 roku polska firma ENTE sfinalizowała rozbudowę gliwickiej siedziby. Dzięki temu zwiększyła swoje możliwości produkcyjne, rozwijając przy tym działalność w sektorze EMS.

Łączna powierzchnia siedziby firmy liczy obecnie prawie 4 tys. m kw. Do rozbudowanego obiektu, zlokalizowanego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przeniesiono oddział spółki ENTE mieszczący się dotychczas w centrum Gliwic. W efekcie cała firma funkcjonuje teraz
w jednej lokalizacji znajdującej się w Gliwicach przy ul. Gaudiego 7.

Istotnym celem zakończonej inwestycji była rozbudowa parku maszynowego, a także przestrzeni magazynowej i biurowej. ENTE dysponuje już trzema nowoczesnymi i w pełni zautomatyzowanymi liniami do produkcji elementów elektronicznych, na które składają się znakowarka laserowa, automaty pick&place, sitodrukarki pasty lutowniczej z kontrolą nadruku pasty SPI oraz maszyny służące do inspekcji AOI oraz X-RAY, gdzie kontroli poddawane są wszystkie wyprodukowane moduły elektroniczne. Firma posiada również dedykowaną halę do montażu elementów przewlekanych typu THT. Znajdują się na niej profesjonalne stanowiska lutownicze wyposażone w sprzęt renomowanych marek. Wdrożony w firmie system śledzenia produkcji (tzw. traceability) gwarantuje pełną kontrolę procesu na każdym jego etapie. System ten w połączeniu ze zdobytymi przez spółkę certyfikatami zgodności z normą ISO 9001 i standardem ISO/TS 22163 (IRIS), a także dzięki produkcji elektroniki zgodnie z najwyższą klasą standardu IPC-A-610 zapewnia wysoką jakość oferowanych produktów i usług.

Działalność firmy ENTE

Głównym obszarem działania ENTE jest projektowanie oraz produkcja urządzeń elektronicznych i systemów informatycznych m.in. dla transportu, przemysłu czy górnictwa. Spółka oferuje również usługi projektowania oraz wytwarzania urządzeń i podzespołów elektronicznych w ramach outsourcingu. Produkcja kontraktowa (EMS) świadczona przez firmę obejmuje szereg procesów, począwszy od wsparcia projektowego, kompletacji i zakupu podzespołów, części elektronicznych i obwodów drukowanych (PCB), poprzez montaż powierzchniowy, przewlekany, testy, aż do zamknięcia urządzenia w obudowie i wysłania go do klienta końcowego.

Cały czas rozszerzamy działalność EMS, zdobywając coraz większą liczbę klientów polskich i zagranicznych, m.in. z krajów skandynawskich, Wielkiej Brytanii, USA. Często podejmujemy się realizacji projektów uchodzących za wymagające, trudne, pionierskie. Ponad 20 lat doświadczenia w branży Nowoczesnych Technologii, wykwalifikowany personel, najnowsze zaplecze technologiczne to gwarancja sukcesu nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych zleceń – podkreśla ENTE.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z zakończonej inwestycji:

Więcej informacji na stronie https://ente.com.pl/

Tagi: ENTE, news