Nowy optyczny czujnik odległości Vishay

Grupa optoelektroniki firmy Vishay Intertechnology wprowadziła do oferty nowy optyczny czujnik odległości. Układ oferuje wysoką wydajność w aplikacjach konsumenckich i przemysłowych. Sensor VCNL36825T zawiera nadajnik laserowy VCSEL, fotodiodę, układ przetwarzania sygnałów, a także 12-bitowy przetwornik ADC. Czujnik jest dostępny w miniaturowej obudowie o wymiarach 2,0 x 1,25 x 0,5 mm z otworem na światło o wielkości 1,6 mm.

W porównaniu do sensorów poprzedniej generacji układ VCNL36825T oferuje o 76% mniejsze wymiary, mniejszy otwór na światło zapewniający większą elastyczność, a także niższy koszt. Powoduje to, że czujnik sprawdzi się w aplikacjach małych rozmiarów zasilanych bateryjnie, takich jak niektóre funkcje słuchawek True Wireless, a także zestawy VR/AR. Zakres pomiaru wynosi 200 mm, co pozwala na wykorzystanie układu jako detektor zderzenia w zabawkach i robotach. Konsumpcja mocy sensora wynosi jedynie 6,63 µA.

Czujnik odległości współpracuje z interfejsem I2C i jest też w stanie wysyłać przerwania. Układ oferuje inteligentną eliminację przesłuchów. Nadajnik VCSEL osiąga szczyt mocy na długości fali 940 nm i nie wysyła widzialnego czerwonego światła. Sensor oferuje także kompensację temperaturową w zakresie od -40°C do +85°C.

Więcej informacji na stronie www.vishay.com/ppg?80235

O autorze