LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy optosprzęgacz Toshiba o prądzie do 1,2 A

Toshiba Electronics Europe wprowadziła do oferty nowy optosprzęgacz. Element TLP4590A jest dostępny w kompaktowej obudowie DIP6. Oferuje wygodniejszą i bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych przekaźników mechanicznych. Optosprzęgacz typu 1-Form-B (normalnie zamknięty) oferuje prąd maksymalny rzędu 1,2 A. Jest to 40% więcej niż w elemencie poprzedniej generacji firm Toshiba (TLP4176A). Dodatkowo toleruje napięcie 60 V na wyjściu w stanie wyłączenia. Czułość została poprawiona dzięki wykorzystaniu diody LED o niskim progu włączenia rzędu 2 mA.

Optosprzęgacz sprawdzi się w aplikacjach z zakresu automatyki budynkowej w tym w ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, systemach bezpieczeństwa, a także alarmach przeciwpożarowych. Można go również używać w różnego rodzaju sprzęcie przemysłowym, np. sterownikach PLC, interfejsach I/O oraz sprzęcie do kontrolowania czujników. Izolacja wynosi minimum 5 000 Vrms, natomiast zakres temperatur pracy: od -40°C do +110°C.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/optoelectronics/photorelay-mosfet-output/detail.TLP4590A.html

Autor: Toshiba