Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Mountz Torque

Farnell został dostawcą produktów firmy Mountz Torque (Mountz), wiodącego producenta narzędzi kalibracyjnych i dynamometrycznych. Wyroby marki Mountz są już dostępne w ofercie dystrybutora. Obejmują analizatory momentów siły, wkrętaki oraz klucze mechaniczne, szeroko stosowane w motoryzacji, przemyśle lotniczym i kosmicznym, elektronice, energetyce i w aplikacjach medycznych.

Mountz jest pionierem w branży narzędzi pracujących z momentami siły i zyskał sobie uznanie za innowacje i projekty. Firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, usług i rozwiązań. Dzięki temu klienci mogą być przekonani, że działają sprawnie, bezpiecznie i pewnie. Zaawansowane wkrętaki oraz klucze pomiarowe i kalibrujące, a także elektronarzędzia idealnie sprawdzają się podczas montażu. Przydają się w sytuacjach, gdy operatorzy muszą wielokrotnie dokręcać podobne komponenty z takimi samymi ustawieniami przykładanego momentu siły.

Produkty Mountz Torque w ofercie Farnell

Wybór produktów marki Mountz, dostępnych już teraz w Farnell, obejmuje m.in.:

  • Analizator momentu EZ-TorQ III – wysoce przenośny i łatwy w użyciu analizator, stosowany do testowania i kalibracji wkrętaków, kluczy dynamometrycznych i elektronarzędzi. EZ-TorQ III czyni kontrolowanie momentu siły znacznie łatwiejszym i to w wielu zastosowaniach na liniach produkcyjnych, począwszy od laboratoriów kalibracyjnych, a kończąc na stanowiskach montażowych. Cyfrowy, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym pozwala na szybkie i wygodne zbieranie danych oraz zapisywanie ich w pamięci. Dzięki temu uzyskuje się natychmiastową weryfikację stanu kalibracji produktu. Analizator jest dostępny z wielojęzycznym interfejsem i ma zasilanie bateryjne. Dzięki temu jest lekki i gotowy do użytku od razu po wyjęciu z futerału.
  • Wkrętak dynamometryczny FG Torque i klucze FGC to najbardziej zaawansowane narzędzia ręczne, pozwalające na precyzyjne ustawienie przykładanego momentu siły w każdej aplikacji. Zastosowano w nich unikalny mechanizm zabezpieczający przed zbyt silnym dokręceniem. Dzięki temu narzędzia idealnie sprawdzają się podczas mocowania części, szczególnie gdy operator musi wielokrotnie powtarzać ruchy z tymi samymi ustawieniami. Ryzyko błędu operatora jest eliminowane, gdyż narzędzie sygnalizuje chwilę, w której uzyskuje pożądany moment siły. Wkrętak FG ma kolorowe oznakowanie ustawień oraz może pracować w obu kierunkach.

Wiodący wybór wysoce precyzyjnych narzędzi dynamometrycznych firmy Mountz Torque jest dostępny z szybką wysyłką ze sklepu Farnell.

O autorze