[WEBINARIUM] Projektowanie niezawodnych i niskokosztowych aplikacji USB-C dzięki układom ST

STMicroelectronics zaprasza na webinarium dotyczące niezawodnych i niedrogich aplikacji USB Type-C przy pomocy STM32 oraz zabezpieczeń TCPP. Webinarium odbędzie się 20 lipca 2021 roku w dwóch sesjach – o godzinie 9.00 oraz 20.00 czasu polskiego.

Standard złącz USB Typu C oferuje takie zalety, jak odwracalność złącz, wysoka przepustowość oraz szybkie ładowanie. Złącza są używane do standaryzacji, co pozwala na ponowne użycie przewodów i zmniejszenie obciążenia środowiska. Umożliwiają także skorzystanie z nowych funkcji, takich jak Dual Role Device (zarówno wysyłanie jak i pobieranie danych do hosta) oraz Dual Role Power (zasilacz oraz obciążenie). Aplikacje USB-C wymagają również precyzyjnego zarządzania zasilaniem, zgodnego z najnowszym standardem USB-C Power Delivery 3.1.

Podczas webinarium dowiesz się jak projektować efektywne kosztowo rozwiązanie sprzętowe oparto o STM32G0 – pierwszy mikrokontroler zawierający kontroler Power Delivery związany z zabezpieczeniem portu Type-C (TCPP), wyprodukowany w procesie Bipolar-CMOS-DMOS (BCD).

Program webinarium

  • Zalety portu USB-C,
  • Projektowanie niskokosztowych aplikacji USB-C,
  • Wymagania zabezpieczeń w aplikacjach zasilania, obciążenia oraz DRP,
  • Układy zabezpieczające TCPP redukujące koszt, wymiary, a także konsumpcję mocy w systemie,
  • Przykłady implementacji układów TCPP w systemach,
  • Rozwój aplikacji USB-C na przykładzie płytek rozszerzeniowych X-NUCLEO,

Po prezentacji rozpocznie się sesja pytań i odpowiedzi z ekspertami ST.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie STMicroelectronics

O autorze