Rozwiązanie ESP-HMI dla interfejsów użytkownika opartych o ESP32

Espressif wprowadził do oferty ESP-HMI, wysokiej klasy rozwiązanie do implementacji interfejsów w systemach IoT. Pozwala na wykorzystanie wizualizacji danych, sterowania dotykiem lub gestami, rozpoznawanie głosu, rozpoznawanie, analizę obrazu, itd. Rozwiązanie ESP-HMI można stosować w aplikacjach smart home, gadżetach IoT, rozwiązaniach sterowania przemysłowego i wielu innych.

ESP-HMI jest oparte o układy SoC ESP32-S2, ESP32-S3 oraz ESP32, a także jest obsługiwane przez pakiet SDK ESP-IDF.

Rozwiązanie ESP-HMI jest bazą m.in. zestawu rozwojowego ESP-LCD zbudowanego na podstawie płytki ESP32-S2-HMI-DevKit-1 oraz wyświetlacza dotykowego TFT-LCD o przekątnej 4,3”. Umożliwia on implementację sterowania dotykowego oraz sterowania zdalnego, a także odtwarzanie dźwięków. ESP-LCD nadaje się do zastosowania w inteligentnym sterowaniu, np. w alarmach zegarowych, sterowaniu audio, interaktywnych panelach w systemach smart home, a nawet miernikach jakości powietrza. ESP32-S2-HMI-DevKit-1 wyposażono w moduł ESP32-S2-WROVER.

Kolejny moduł to ESP-Touch-Sensor, oparty o ESP-S2-Touch-DevKit-1. Jest przeznaczony do rozwoju funkcji związanych z przyciskami pojemnościowymi, sliderami, dwuwymiarowymi panelami dotykowymi, czujnikami odległości, itp. Można go zastosować do inteligentnych zamków w drzwiach, przełączników, i innych urządzeń z panelami dotykowymi. ESP32-S2-Touch-DevKit-1 zawiera moduł ESP32-S2-MINI-1. Składa się z płytki bazowej zawierającej wyświetlacz, moduł sterowania oraz debugera, a także zestawu płytek rozszerzeniowych. Te ostatnie zawierają elektrody dotykowe, np. slidery liniowe i kołowe i czujniki odległości. Producent przygotował też bibliotekę Touch Element umożliwiającą również dodanie własnych płytek rozszerzeniowych.

Więcej informacji na stronie https://www.espressif.com/en/solutions/hmi/esp-hmi

 

O autorze