Farnell prezentuje nowy podcast „The Innovation Experts”

Farnell zaprezentował dziś nową, międzynarodową serię podcastów „The Innovation Experts”. W ramach serii poruszane będą tematy najnowszych innowacji w świecie elektroniki. W pierwszych odcinkach twórcy pokażą, jaką rolę odgrywa aparatura kontrolno-pomiarowa na drodze do innowacji technologicznych.

Seria podcastów obejmuje wywiady z ekspertami pracującymi u wiodących na świecie dostawców aparatury kontrolno-pomiarowej, takich jak Tektronix, Keysight, Rohde & Schwarz, Pico Technology, Hioki i Fluke. Dzięki prezentowanym informacjom słuchacze zrozumieją, jak specjaliści pomagają klientom napędzać innowacje w różnorodnych, rzeczywistych aplikacjach. Podcasty zawierają wartościowe wskazówki dla nabywców oraz dla inżynierów zajmujących się projektowaniem czy rozwojem systemów. Będą one bardzo pomocne dla amatorów i entuzjastów zainteresowanych pomiarami, którzy chcieliby być na czasie z najnowszymi trendami i produktami.

W ramach publikowanych co dwa tygodnie odcinków, podcast „The Innovation Experts” będzie poruszać tematy pokazujące jak aparatura kontrolno-pomiarowa umożliwia innowację zarówno w malutkich start-upach, jak i w wielkich, istniejących od lat organizacjach. Prezentuje także jak najnowocześniejsze narzędzia pomiarowe wspierają innowacyjne projektowanie akumulatorów dla pojazdów elektrycznych i wiele innych działań.

Pierwszy odcinek serii „The Innovation Experts”

Pierwszy odcinek serii skoncentruje się na bazujących oscyloskopach firmy Pico Technology, a także na narzędziach do testowania systemów radiowych. Zaprezentuje jak umożliwiły one pracę w trybie hybrydowym i doprowadziły do powstania nowych sposobów zdalnego nauczania w trakcie pandemii COVID-19. Mike Purday, Business Development Manager w Pico Technology, wraz z pracującym w Farnell, inżynierem-elektrykiem, Cliffem Ortmeyerem, piastującym stanowisko Global Head of Technical Marketing, omawiają możliwości i wpływ korzystania z niedrogich, opartych o PC oscyloskopów, a kończąc na wysoce wydajnych produktach by tworzyć innowacyjne, a często całkiem niespodziewane aplikacje, takie jak choćby system usuwania tatuaży czy monitorowania temperatury jaj składanych przez pingwiny.

Odcinki serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne na różnych serwisach, w tym Spotify, Apple Music, Alexa i wielu innych.

Pierwszy odcinek, w którym występuje przedstawiciel Pico Technology, jest już dostępny w nowym serwisie Technical Resources Hub od Farnell.

O autorze