Procesor NXP i.MX RT106S w ofercie Mouser Electronics

Mouser Electronics wprowadził do oferty nowy procesor i.MX RT106S produkcji NXP Semiconductor. Układ zawiera zaawansowaną implementację rdzenia ARM Cortex-M7 i oferuje wysoką wydajność obliczeniową CPU, a także pracę w czasie rzeczywistym. Układ sprawdzi się w aplikacjach lokalnego sterowania głosowego oraz systemach Internetu Rzeczy, inteligentnego przemysłu i inteligentnych urządzeń AGD.

Procesor i.MX RT106S to część platformy obliczeniowej dla urządzeń brzegowych EdgeVerse™. Pracuje z taktowaniem do 600 MHz, zawiera wbudowaną pamięć SRAM o pojemności 1 MB oraz oferuje obsługę zaawansowanych interfejsów GUI i HMI. NXP umożliwia uruchomienie na procesorze rozwiązań programowych asystenta głosowego, co daje szerokie możliwości w tym zakresie, np. pozwala na uruchomienie silników rozpoznawania głosów. Procesor i.MX RT106S jest też energooszczędny i oferuje krótki czas odpowiedzi, rzędu 20 ns.

Mouser wprowadził do ofert także płytkę rozwojową SLN-LOCAL2-IOT, zawierającą procesor RT106S, a także silniki automatycznego rozpoznawania mowy. Obsługuje ponad 100 komend głosowych, co pozwala na implementację lokalnego sterowania głosem. Unika w ten sposób konieczności wysyłania komend do chmury, a więc poprawia bezpieczeństwo rozwiązania. SLN-LOCAL2-IOT to niedroga płytka referencyjna oraz gotowe do użycia oprogramowanie pozwalające skrócić czas projektowania rozwiązania końcowego.

Więcej informacji o procesorze i.MX RT106S znajdziesz na stronie: https://pl.mouser.com/new/nxp-semiconductors/nxp-imx-rt106s-crossover-processor/

Więcej informacji o zestawie SLN-LOCAL2-IOT znajdziesz na stronie: https://pl.mouser.com/new/nxp-semiconductors/nxp-sln-local2-iot-development-kit/

O autorze