„Przyszłość to IoT” – Farnell opublikował najnowszą analizę trendów branżowych

Farnell opublikował nową analizę kierunków rozwoju Internetu rzeczy, opartą o trzy coroczne własne raporty o globalnych trendach w IoT i badań istniejących na rynku. „Przyszłość to IoT – Analiza trendów branżowych” jest dostępna w postaci bezpłatnego e-booka i angielskojęzycznego audiobooka. Oferuje inżynierom i projektantom cenne informacje i analizy dotyczące przyszłości IoT.

Rynek IoT jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się. Dlatego w swoim raporcie Farnell przygląda się zastosowaniom Internetu Rzeczy i analizuje branże, w których ma największy wpływ na przyszłość. Technologia IoT jest aktywnie wykorzystywana w wielu krytycznych branżach, takich jak Przemysł 4.0, automatyka domowa, sztuczna inteligencja (AI), inteligentne miasta, zarządzanie energią, motoryzacja i transport, opieka zdrowotna, urządzenia medyczne i ubieralne. Raport ukazuje również zmiany w sektorze IoT, które przyniosła pandemia COVID-19.

Raport łączy dane z globalnej ankiety Farnell IoT przeprowadzanej co roku od 2018 z innymi badaniami rynkowymi. Dzięki temu dostarcza jedne z najbardziej aktualnych, holistycznych i dogłębnych analiz rynku Internetu rzeczy. Badanie to zawiera poglądy ponad 5 000 osób działających w branży Internetu rzeczy z ponad 60 krajów na całym świecie. Analizuje proces IoT z trzech perspektyw: twórcy (kto), motywacji (dlaczego), a także rozwiązań (co).

Kluczowe obszarów omówione w raporcie:

  • Bezpieczeństwo jako największe wyzwanie i bardzo wysoki priorytet dla inżynierów projektujących rozwiązania IoT.
  • Automatyka przemysłowa i jej rosnący wpływ dla nowych aplikacji IoT, z przewidywanym najszybszym wzrostem komunikacji Machine-to-Machine (M2M) i zdalnego monitorowania.
  • Komputery jednopłytkowe (SBC) jako najbardziej preferowana platforma do wdrażania technologii IoT w produktach końcowych.
  • Rozwiązania bezprzewodowe wyprzedzające przewodowe techniki łączności IoT, nowe technologie i bezpieczne rozwiązania o niskim poborze mocy i dalekim zasięgu.

Ekskluzywny raport „Przyszłość to IoT – Analiza trendów branżowych” jest dostępny do pobrania w postaci e-booka w języku polski, a także angielskojęzycznego audiobooka od Farnell.

O autorze