Rozwiązania interfejsów API zmienią branżę elektroniczną

Jeśli nie znasz jeszcze interfejsu programowania aplikacji (API), to wkrótce go poznasz. Rozwiązania interfejsów API będą prawdopodobnie jedną z najbardziej przełomowych innowacji na rynku elektronicznym w ciągu najbliższych pięciu do 10 lat. Firma Digi-Key oferuje klientom całkowicie bezpłatnie najbardziej zaawansowane, kompletne rozwiązanie (lub pakiet) interfejsów API działających w czasie rzeczywistym.

Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, już korzystasz z interfejsów API – i łączysz się z nimi o każdej porze dnia. Mówiąc najprościej, interfejs API jest połączeniem między urządzeniami lub menedżerem łączącym zasoby cyfrowe. Jest to zadanie procesowe, które pozwala urządzeniom łączyć się ze sobą i udostępniać dane. Za każdym razem, gdy odwiedzasz współczesną stronę internetową, wchodzisz w interakcję z interfejsem API zdalnego serwera.

Interfejs API nie jest pierwszym cyfrowym połączeniem mającym na celu usprawnienie procesu zakupów. Jednakże możliwości dostosowywania dostępne dzięki interfejsom API sprawiają, że są one popularnym wyborem dla kierowników ds. zakupów. W rzeczywistości firma Digi-Key stwierdziła, że 70% ankietowanych przez nas firm przygląda się możliwościom połączeń między urządzeniami, czyli interfejsom API. Dzieje się tak dlatego, że dzięki interfejsom API firma może usprawnić istniejące procesy i wprowadzić automatyzację. Uzyskuje w ten sposób natychmiastowy zwrot z inwestycji (ROI) w całym przedsiębiorstwie.

Zalety rozwiązania API Digi-Key

Rozwiązania API pozwalają kupującym na szybsze uzyskiwanie informacji o cenie, bez konieczności porównywania cen na poszczególnych stronach internetowych. Dzięki rozwiązaniu interfejsu API firmy Digi-Key ceny są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Mogą one być honorowane przez 30 dni poprzez wygenerowanie cyfrowej wyceny. Biorąc pod uwagę obniżone koszty twarde cen produktów, a także koszty miękkie czasu spędzonego na wystawianiu faktur, ofert i zwrotów oraz koszty zapasów, jest oczywiste, że firmy korzystające z rozwiązań API mogą spodziewać się znacznych oszczędności.

W Europie, gdzie podatki są wysokie, a firmy muszą zachować konkurencyjność, oszczędności wynikające z zastosowania rozwiązań API są szczególnie atrakcyjne. Obecnie firma Digi-Key oferuje największą liczbę interfejsów API na rynku. Dzięki temu specjaliści ds. zakupów mogą poświęcać mniej czasu na żmudne procesy wyceny i polegać bezpośrednio na naszych cyfrowych rozwiązaniach. Łączność z interfejsem API można wdrożyć na trzy różne sposoby, w zależności od wielkości firmy i jej potrzeb. Klienci mogą wdrażać interfejsy API poprzez swoje własne zasoby wewnętrzne, zlecając to zewnętrznemu zespołowi deweloperów lub korzystając z oprogramowania firm trzecich z listy kwalifikowanych partnerów Digi-Key.

Rozwiązania API firmy Digi-Key są bezpłatne, a firmy zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji mogą odwiedzić stronę http://www.digikey.pl/api. Zainteresowani klienci będą mogli również pobrać nasz darmowy eBook oraz wypróbować nasz darmowy kalkulator ROI. Pokazuje on ile można zaoszczędzić w ciągu jednego roku dzięki wdrożeniu interfejsu API Digi-Key do zarządzania cenami, dostępnością i zamówieniami.

W naszym coraz bardziej cyfrowym świecie, dane i szybkość informacji są najważniejsze. W związku z tym znalezienie sposobów na wykorzystanie rozwiązań takich, jak interfejsy API, w celu uzyskania oszczędności ma kluczowe znaczenie. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób rozwiązania API mogą przynieść korzyści Twojej firmie i poprawić efektywność operacyjną – po prostu nie możesz sobie pozwolić na to, aby tego nie wykorzystać.

O autorze