Chłodnice termoelektryczne Laird Thermal Systems w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do oferty termoelektryczne chłodnice OptoTEC OTX/HTX produkcji firmy Laird Thermal Systems. Produkty zawierają materiały termoelektryczne nowej generacji i oferują 10% wyższą chłodnicę, wyższą różnicę temperatur, a także wyższą sprawność niż standardowe chłodnice termoelektryczne.

Produkty OptoTEC OTX/HTX to miniaturowe chłodnice termoelektryczne oferujące wysoką wydajność oraz stabilność temperaturową. Sprawdzą się w miniaturowych aplikacjach optoelektronicznych. Chłodnice są w stanie precyzyjnie kontrolować temperaturę, dostarczyć do 10 W mocy chłodzenia, a także utrzymać różnicę temperatur nawet do 82°C (przy Qc=0). Chłodnice OTX mogą pracować z temperaturami do 120°C, natomiast modele HTX z temperaturą aż do 150°C.

Urządzenia OptoTEC OTX/HTX spełniają kwalifikacje Telcordia GR-468 CORE, co oznacza, że zapewniają odporność na trudne warunki mechaniczne i środowiskowe, wysoką powtarzalność, a także długi czas pracy. Niewielkie (3,3 x 4,9mm) urządzenia zaprojektowano do kontroli temperatury wrażliwych na ciepło elementów optoelektronicznych stosowanych w transceiverach optycznych, lidarach, a także aplikacjach czujników optycznych i CMOS.

Więcej informacji na stronie https://pl.mouser.com/new/laird-thermal-systems/laird-optotec-otx-htx-coolers/

O autorze