Mikrokontrolery Toshiba do szybkiego przetwarzania danych

Toshiba Electronics wprowadziła do oferty 20 nowych mikrokontrolerów z rodziny TXZ+ przeznaczonych do szybkiego przetwarzania danych. Należą do grupy M4G i są produkowane w procesie technologicznym 40 nm.

Nowe mikrokontrolery, podobnie jak reszta rodziny TXZ+, sprawdzą się w szerokim zakresie aplikacji, w tym w sprzęcie biurowym, audiowizualnym, IoT, AGD, automatyce budynkowej oraz przemysłowej. Można je stosować w każdym urządzeniu, w którym wymagane jest szybkie przetwarzanie danych. Układy wyposażono w rdzeń ARM Cortex-M4 z jednostką FPU o taktowaniu do 200 MHz. Zawierają pamięć Flash na kod o pojemności 2048 kB, pamięć na dane 32 kB o wytrzymałości do 100 000 cyklów zapisu, a także pamięć dla użytkownika 4 kB.

Wszystkie układy z serii M4G, w tym omawiane nowości, wyposażono w zaawansowane funkcje komunikacyjne, zaimplementowane jako interfejs pamięci szeregowej. Obsługują standardy quad / octal SPI, I2S, a także UART, FUART, TSPI oraz I2C. Trzy jednostki DMAC oraz struktura magistralowa zapewnia wydajniejszą obsługę komunikacji w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Więcej informacji na stronie: https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/microcontrollers/txz4aplus-series.html#M4G-Group

O autorze