Nowy układ warstwy fizycznej Ethernet o pełnej przepustowości do 1,6 TB/s

Microchip Technology wprowadził do oferty układ warstwy fizycznej interfejsu Ethernet o całkowitej przepustowości do 1,6 Tb/s. Układ PM6200 META-DX2L to kompaktowe rozwiązanie umożliwiające redukcję poboru mocy na port o 35% w stosunku do poprzednika (META-DX1), pierwszego na rynku układu Ethernet o przepustowości terabitowej.

Konsekwentnie rosną potrzeby urządzeń sieciowych w kontekście przepustowości oraz ilości portów, co pozwala spełnić wymagania zaawansowanych centrów danych w sieci 5G, usług chmurowych, a także aplikacji sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Aby dostarczyć tak duże pasmo, urządzenia muszą przezwyciężyć problemy z integralnością sygnałową związane z przejściem na standard 112G PAM4 SerDes. Standard ten jest niezbędny do obsługi najnowszych modułów przemysłowych.

Układ PM6200 META-DX2L oferuje całkowitą przepustowość na poziomie 1.6T, niewielkie wymiary, obsługa technologii 112G PAM4 SerDes, a także obsługa interfejsów Ethernet o prędkościach od 1 do 800 Gb/s. Oferuje pracę w przemysłowym zakresie temperatur. Wysokie parametry upoważniają do zastosowania układu w infrastrukturze sieciowej nowej generacji, w tym centrach danych, klastrach obliczeniowych AL/ML, sieciach 5G, a także infrastrukturze telekomunikacyjnej.

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/en-us/product/PM6200?utm_medium=Other-NotListed&utm_campaign=CBU%2BMETA-DX2L

O autorze