Lekkie, miniaturowe kamery przemysłowe FLIR o rozdzielczości 5 MP
FLIR Systems wprowadził do oferty nowe kamery przemysłowe z serii Blackfly S GigE. Modele BFS-PGE-50S4M-C oraz BFS-PGE-50S4C-C zawierają czujnik Sony IMX547 o rozdzielczości 5 MP. Zapewniają doskonałą pracę w warunkach słabego oświetlenia, wysoką sprawność kwantową, a także wysoką czułość.

Nowe, niewielkie kamery sprawdzą się w małych, przenośnych urządzeniach. Ważą jedynie 53 gramy i oferują wysoką gęstość upakowania pikseli. Kamery GigE korzystają z łączności Ethernet i zasilania PoE. Zawierają funkcję kompresji bezstratnej, co pozwala dostarczyć wideo 30 FPS bez utraty jakości.
Kamery sprawdzą się w szerokim zakresie wymagających aplikacji, od biometrii do aplikacji stosowanych w badaniach naukowych.
Więcej informacji na stronie: https://www.flir.eu/products/blackfly-s-gige/

Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



