[WEBINARIUM] Nowe, wydajne i energooszczędne mikrokontrolery STM32U5
STMicroelectronics zaprasza na webinarium poświęcone mikrokontrolerom z rodziny STM32U5. Webinarium odbędzie się 30 września 2021 roku w trzech sesjach: o godzinie 9.00, 14.00 oraz 18.00 czasu polskiego.
STM32U5 to rodzina mikrokontrolerów wykonana w technologii 40 nm. Jest to sztandarowy produkt ST w zakresie energooszczędnych mikrokontrolerach. Oferują rdzeń ARM Cortex-M33 z technologią TrustZone, a także niewielkie obudowy, co sprawia, że jest idealny dla aplikacji konsumenckich i przemysłowych.
Podczas webinarium eksperci zaprezentują tryb LPBAM umożliwiający, efektywną komunikację przy ograniczonym poborze mocy przez rdzeń. Kolejnym punktem prezentacji będzie nowa architektura zasilania zawierająca wiodące przetwornice DC/DC oraz stabilizatory LDO.
Prezenterzy pokażą także bloki bezpieczeństwa, takie jak HUK oraz ich wpływ na zabezpieczenie systemu. Dodatkowo pokazane zostaną nowości w ekosystemie STM32, takie jak biblioteki middleware oraz płytki deweloperskie.
Po prezentacji rozpocznie się sesja pytań i odpowiedzi z ekspertami ST.
Więcej informacji oraz rejestracja na stronie STMicroelectronics


Defence.Hub ma umowę o współpracy z Vector Synergy na dystrybucję systemu MACS
Większe przychody Liftero – producenta nietoksycznych napędów kosmicznych
Microchip wprowadza rozwiązania w zakresie synchronizacji czasu do zastosowań kosmicznych 

![https://www.youtube.com/watch?v=XkeyLmtLfxo O konkursie organizowanym przez firmę TRUMPF Huettinger i polskie uczelnie techniczne opowiada Alicja Peresada i prof. Jacek Rąbkowski oraz kilkoro nagrodzonych dyplomantów: mgr inż. Jakub Dobosz, inż. Maja Zielińska, dr inż. Jakub Kołodziej, dr inż Weronika Hryniewska-Guzik i dr inż. Grzegorz Bartyzel. Zapraszamy do obejrzenia filmu! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/07/TRUMPF-czolowka.png)



