Urządzenie do terapii oczu Nu Eyne z mikrokontrolerem STM32WB

STMicroelectronics oraz koreański producent urządzeń medycznych, firma Nu Eyne, ogłosiły powstanie urządzenia do terapii oczu opartego o mikrokontroler STM32WB55 z modułem BLE.

Firma Nu Eyne niedawno wprowadziła do oferty urządzenie CELLENA, które wykorzystuje prąd elektryczny oraz światło emitowane w kierunku oczu i powiązanych nerwów. Pozwala to zredukować suchość i zmęczenie oczu, a także poprawić zdrowie siatkówki oka. Urządzenie jest w stanie przeprowadzić wiele sesji terapeutycznych na jednym ładowaniu baterii, a także zapisywać i przechowywać logi dotyczące pracy produktu. W najbliższym czasie ukaże się także aplikacja mobilna umożliwiająca wygodne użytkowanie oraz interaktywne zarządzanie procesem terapii.

Urządzenia z serii CELLENA wykorzystują dwurdzeniowe mikrokontrolery STM32WB55 w celu komunikacji Bluetooth oraz przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Układy oferują także mechanizmy zabezpieczające system, takie jak ochrona danych oraz zaszyfrowana aktualizacja firmware przez Bluetooth. Wyjątkowo niski pobór mocy oznacza również dłuższy czas pracy na baterii.

Więcej informacji na stronie firmy Nu Eyne.

O autorze