Farnell wprowadza nowe rozwiązania czujnikowo-programowe, oparte o produkty firm NI i Omega

Farnell wprowadził do oferty nowe, konfigurowalne rozwiązanie oparte o oprogramowanie do zbierania danych oraz sprzęt firmy NI, połączone z sensorami marki Omega. To konkurencyjny cenowo system eliminujący konieczność weryfikacji kompatybilności elementów zestawu. Pozwala klientom zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcie monitorowania temperatury, testowania niezawodności i oceny pracy w całym czasu jego funkcjonowania. Farnell to jedyny globalny dystrybutor, który oferuje te szczególne zestawy rozwiązań.

Zespół ekspertów pracujących w firmie Farnell i odpowiadających za aparaturę kontrolno-pomiarową sparował ze sobą powszechnie używany sprzęt i oprogramowanie. Sięgnęli po produkty marek NI i Omega, by zagwarantować ich kompatybilność a także łatwość doboru rozwiązań. Za pomocą rekomendowanych zestawów inżynierowie mogą symulować prawdziwe środowisko. Da to pewność że tworzone produkty będą spełniać specyfikację projektową, pracować dłużej i bardziej niezawodnie. Farnell świadczy też personalizowane usługi dopasowania zestawów i wsparcia technicznego, realizowane przez własną grupę ekspertów. Spełnia tym samym indywidualne potrzeby klientów i dając szybszy dostęp do informacji potrzebnych podczas rozwiązywania problemów technicznych.

NI to wiodący producent automatycznych systemów kontrolno-pomiarowych, które pomagają inżynierom rozwiązywać najtrudniejsze na świecie problemy. Oferowane przez firmę połączone programowo systemy oferują nieograniczone możliwości i pozwalają na łatwe zintegrowanie istniejących narzędzi oraz procedur postępowania. Prowadzi to do korzyści płynących z wykorzystania danych w różnych aplikacjach i napędza osiąganie pozytywnych rezultatów. Wszystkie z rozwiązań programowo-czujnikowych opierają się o wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu NI do zbierania danych oraz oprogramowania FlexLogger. Każdy z tych produktów idealnie nadaje się do testowania niezawodności i oceny pracy urządzeń w dłuższej perspektywie czasowej.

Kluczowe cechy i korzyści

  • Możliwość wymiennego stosowania komponentów: modułowa obudowa z jednym gniazdem pozwala na łatwe zmienianie zestawów czujników – po prostu poprzez wymienianie modułów w zależności od aplikacji. Obudowa i oprogramowanie są kompatybilne ze wszystkimi z ponad 80 modułów CompactDAQ serii C firmy NI.
  • Przyjazność dla użytkownika: Oprogramowanie do rejestracji danych FlexLogger pozwala na konfigurację własnego interfejsu użytkownika z wykresami, tabelami i wskaźnikami sygnalizującymi stany alarmowe. System umożliwia testowanie wielu zmiennych za jednym razem, przyspieszając proces podejmowania decyzji. Użytkownicy mogą ustawiać warunki wyzwalania się alarmów i rejestracji danych oraz dodawać panele do wprowadzania danych i przekazywania testowych metadanych.
  • Kompatybilność: Rezultaty testów można zapisywać w plikach kompatybilnych z Excelem (.csv) lub w otwartym standardzie binarnym .tdms, który z powodzeniem można użyć z dowolnym, własnym oprogramowaniem.

Rozwiązania czujnikowo-programowe są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze