Digi-Key Electronics ogłasza globalną współpracę z firmą QuickLogic Corporation w ramach platformy handlowej

Firma Digi-Key Electronics ogłosiła nawiązanie globalnej współpracy z firmą QuickLogic® Corporation w ramach platformy handlowej Digi-Key w zakresie sprzedaży wielordzeniowych mikrokontrolerów niskiej mocy, układów FPGA i wbudowanych macierzy eFPGA, a także układów do przetwarzania głosu i sygnałów z czujników.

QuickLogic jest producentem półprzewodników działającym w modelu fabless wykorzystującym otwartoźródłowe narzędzia FPGA w ramach inicjatywy QuickLogic Open Reconfigurable Computing (QORC).

Dzięki dodaniu produktów QuickLogic do platformy handlowej Digi-Key klienci mają obecnie do dyspozycji kompletne rozwiązania programowe i sprzętowe ultraniskiej mocy. Pozwalają one pokonać drogę od pomysłu do projektu w ciągu zaledwie kilku dni. Produkty QuickLogic są obsługiwane przez wiele popularnych narzędzi oprogramowania otwartoźródłowego, takich jak Zephyr, FreeRTOS, SymbiFlow i Renode.

Niezależnie od tego, czy klient ma zamiar uwzględnić w swoim produkcie funkcję stale włączonego wykrywania słowa kluczowego, wdrożyć modele wnioskowania AI w punkcie brzegowym/końcowym swojego układu, czy też potrzebuje niskonapięciowego mikrokontrolera z rdzeniem ARM Cortex-M4F opartego na oprogramowaniu w 100% otwartoźródłowym, grupa układów typu SoC (System on a Chip) QuickLogic EOS S3 zaoferuje odpowiednie rozwiązanie.

Oferta QuickLogic

Wspomniane portfolio obejmuje następujące produkty:

  • Platforma przetwarzania sygnałów z czujników EOS S3 MCU zawiera zintegrowany mikrokontroler ARM Cortex-M4F i wbudowaną macierz FPGA (eFPGA). Pozwala klientom szybko przejść od pomysłu do prototypu i masowej produkcji. Platformę wspiera zestaw rozwojowy oraz otwartoźródłowe oprogramowanie (Zephyr, FreeRTOS), jak również narzędzia użytkownika macierzy FPGA firmy QuickLogic.
  • Układ EOS S3 Voice + Sensor Hub obsługuje jednoczesne przetwarzanie sygnałów z czujników i rozpoznawanie głosu. To rozwiązanie ultraniskiej mocy zapewnia długi czas pracy na baterii nie obniżając komfortu użytkownika.
  • EOS S3-AI: kompleksowe rozwiązanie niskiej mocy i środowisko programistyczne pozwalające na ekonomiczne wykorzystanie zalet sztucznej inteligencji w urządzeniach brzegowych.
  • Zestaw rozwojowy QuickFeather: ma niewielkie rozmiary, jest kompatybilny z formatem Feather, niedrogi i w pełni wspierany przez narzędzia otwartoźródłowe. Dzięki mikrokontrolerowi Cortex-M4F i zintegrowanej macierzy eFPGA, układ EOS S3 pozwala na tworzenie innowacyjnych rozwiązań przy użyciu całkowicie otwartoźródłowych narzędzi.
  • Zestaw rozwojowy Qomu: wbudowany procesor bardzo niskiej mocy i technologia bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) niskiej mocy. Qomu jest idealną platformą rozwojową, szczególnie w przypadku zastosowań z zakresu przetwarzania brzegowego IoT oraz wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji. Niewielka płytka podłączana jest bezpośrednio do portu USB typu A i umożliwia projektowanie praktycznie w dowolnym miejscu.

Zestaw narzędzi analitycznych Analytics Toolkit firmy SensiML oferuje klientom kompletny proces rozwojowy sztucznej inteligencji, umożliwiający zbieranie danych, etykietowanie, generowanie modeli i testowanie oraz walidację wbudowanej sztucznej inteligencji.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie QuickLogic i poznać jej ofertę, odwiedź platformę handlową Digi-Key.

O autorze