Nowe mikrokontrolery Toshiba z serii M4N rodziny TXZ+ z rdzeniem Cortex-M4

Toshiba Electronics Europe GmbH wprowadziła do oferty 20 nowych mikrokontrolerów z serii M4N. Jest to kolejny etap rozwoju rodziny TXZ+ zawierającej rdzenie Cortex-M4 z jednostką FPU o taktowaniu do 200 MHz, wbudowanej pamięci Flash na kod o pojemności do 2 MB, a także pamięci na dane do 32 kB i wytrzymałości 100 tysięcy cykli zapisu. Nowe mikrokontrolery oferują także szeroki zakres interfejsów komunikacyjnych, w tym Ethernet, CAN, a także USB 2.0 FS OTG z wbudowaną warstwą fizyczną (PHY).

Układy z serii M4N sprawdzą się w aplikacjach z dziedziny sprzętu biurowego, automatyki budynkowej i przemysłowej, a także w systemach informacyjnych zarządzania. W sektorze konsumenckim układy można stosować w urządzeniach gospodarstwa domowego połączonych z siecią, systemach monitoringu, inteligentnych czujnikach i wielu innych.

Mikrokontrolery M4N oferują szerokie możliwości komunikacji z otoczeniem, w tym interfejs Quad/Octal SPI do współpracy z pamięcią, interfejs audio (I2S), UART, FUART, TSPI, I2C, a także współpracujący kontroler DMAC. Dodatkowo, do każdego układu peryferyjnego można niezależnie przypisać DMA lub pamięć RAM, a także skorzystać z matrycy magistral do efektywnego transferu danych przez interfejsy. W rezultacie mikrokontrolery są w stanie równolegle przetwarzać dane z magistral Ethernet, CAN oraz USB.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/microcontrollers/txz4aplus-series.html#M4N-Group

O autorze