Nowy sterownik silników krokowych Toshiba

Toshiba wprowadziła do oferty nowe układy sterowników silników krokowych. Układ TB67S539FTG umożliwia sterowanie bez konieczności używania zewnętrznego rezystora pomiarowego.

Sterownik jest dostępny w obudowie QFN32 o wymiarach 5 x 5 mm. Jest przeznaczony do szerokiego zakresu aplikacji sterowania silników krokowych prądem stałym, np. w automatyce biurowej oraz sprzęcie komercyjnym i przemysłowym. Układu można także używać w projektorach i kamerach monitorujących.

Układ jest produkowany w najnowszym procesie technologicznym BiCD. Jest w stanie sterować bipolarne silniki krokowe napięciem do 40 V i prądem do 2,0 A. Wbudowany mostek H używa konfiguracji Nch/Nch i ma pompę ładunku dla stopnia wyjściowego.

Zintegrowany detektor prądu eliminuje konieczność używania zewnętrznego rezystora pomiarowego. Sterownik nie wymaga także zewnętrznych kondensatorów do układu pompy ładunku. To wszystko zapewnia znaczące ograniczenie przestrzeni zajmowanej na płytce PCB.

Stopień wyjściowy za rezystancję jedynie 0,8 Ω, co zapewnia wydajną pracę i mniejsze straty cieplne. W trybie uśpienia układ pobiera jedynie 1 mA.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/motor-driver-ics/stepping-motor-driver-ics/detail.TB67S539FTG.html

O autorze