Farnell podpisuje globalne porozumienie dystrybucyjne z firmą Torex Semiconductor

Farnell podpisał nowe, międzynarodowe porozumienie z firmą Torex Semiconductor Ltd., celem rozszerzenia wyboru wydajnych, scalonych rozwiązań do zarządzania mocą. Farnell gromadzi obecnie w magazynach pełny wybór zaawansowanych, analogowych układów PMIC, cechujących się ultra niskim poborem mocy i wysoką niezawodnością. Te innowacyjne układy są sprawdzone już w wielu aplikacjach, tak w branży przemysłowej, medycznej, rozrywkowej, jak i w motoryzacji.

Do kluczowych produktów marki Torex, dostępnych w Farnell, należą:

  • Seria XC9276 obejmująca synchronicznie prostujące przetwornice obniżające DC/DC o wydajności 150 mA z funkcją przełączania napięcia na wyjściu i ultra niskim własnym poborem mocy, a także ze sterowaniem PFM (Pulse Frequency Modulation). Układy XC9276 mogą pomóc zredukować moc pobieraną przez cały system, wydłużając tym samym czas pracy na baterii. Ponadto zaprojektowano je tak, by oszczędzać miejsce i pasować do płytek PCB o niskiej wysokości. Do typowych aplikacji XC9276 należą urządzenia, które wymagają wysokiej wydajności przy lekkim obciążeniu prądowym i długiego czasu pracy na baterii.
  • Seria XC9281/82 to najmniejsze na świecie przetwornice obniżające DC/DC o wydajności 600 mA, które mogą pracować z napięciem z zakresu od 2,5 V do 5,5 V. Cechują się niezwykle szybką odpowiedzią na zmiany na obciążeniu. Układ jest obecnie dostępny w dwóch wersjach, jedna z kluczowaniem 4,0 MHz i druga z kluczowaniem 6,0 MHz. Bardzo małe rozmiary obudowy i komponentów zewnętrznych sprawiają, że całość generuje znikome szumy oraz świetnie radzi sobie z zakłóceniami elektromagnetycznymi.
  • XC6193/94 – sterowane przyciskiem przełączniki obciążenia z funkcją pracy dla urządzeń znajdujących się w magazynie to inteligentne przełączniki obciążenia. Mogą znacząco obniżyć zużycie mocy urządzeń przechodzących w stan oczekiwania po dostawie, przechowywanych w magazynach, lub przy wyłączonych zasilaczach. Układy te pozwalają także na wyłączanie zasilaczy w przypadku zawieszenia się systemu. Pozytywnie wpływają na oszczędność mocy w urządzeniach, wydłużając ich czas pracy. Mogą służyć jako główny włącznik, zamiast przełącznika w pełni mechanicznego.

Klienci mogą teraz nabyć układy Torex Semiconductor, dostępne z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze