Firma Digi-Key wprowadza nowe funkcje w narzędziu Scheme-it

Firma Digi-Key Electronics wprowadziła nowe funkcje w popularnym narzędziu Scheme-it przeznaczonym do tworzenia schematów i wykresów w sieci Web. Jest to bezpłatne rozwiązanie dla inżynierów, nauczycieli i studentów.

Scheme-it jest opartym na chmurze narzędziem dla użytkowników na całym świecie, które służy do projektowania i udostępniania schematów układów elektronicznych. Nowo wprowadzone funkcje to między innymi:

  • Integracja symboli Ultra Librarian. Ta funkcja umożliwia korzystanie z około 2 milionów szczegółowych symboli oraz obrazów Ultra Librarian z katalogu produktów firmy Digi-Key.
  • Symbol Editor 2.0. Edytor symboli specjalnych, który umożliwia tworzenie nowych symboli niedostępnych obecnie w bibliotece narzędzia. Oferuje wprost nieskończoną liczbę możliwości dostosowania projektów do potrzeb użytkownika.
  • Znaczniki matematyczne: dzięki systemowi LaTeX użytkownicy nareszcie mogą poprawnie formatować i wstawiać wzory i obliczenia bezpośrednio do schematów.

Scheme-it zawiera obszerną bibliotekę symboli elektronicznych, a także zintegrowany katalog komponentów firmy Digi-Key, który umożliwia tworzenie szerokiej gamy projektów układów. Użytkownicy narzędzia mogą sporządzać wykazy materiałów (BOM) i kupować komponenty zastosowane w swoich projektach, a ponadto udostępniać własne projekty innym oraz eksportować je do formatów KiCAD, .PNG, .SVG i .PDF.

Schematy utworzone na platformie można udostępniać publicznie i uwzględniać w wyszukiwarce na stronie głównej narzędzia Scheme-it. To wspiera udostępnianie pomysłów i dalsze innowacje. Użytkownicy narzędzia Scheme-it mają również dostęp do specjalnej sekcji Digi-Key TechForum, gdzie mogą zadawać pytania, komentować i dzielić się pomysłami dotyczącymi tego narzędzia.

Aby skorzystać z narzędzia zapraszamy na stronę główną Scheme-it.

O autorze