Premiera komputera Raspberry Pi Zero 2 W

W dniu dzisiejszym fundacja Raspberry Pi rozpoczęła sprzedaż nowego komputera Raspberry Pi Zero 2 W. Jest to najnowszy członek serii Zero, czyli najtańszych minikomputerów spod znaku malinki. Urządzenie jest zgodne z poprzednią wersją w zakresie rozmiarów, rozkładu wyprowadzeń oraz złącz, a także jest kompatybilne ze wszystkimi nakładkami i dodatkami do Raspberry Pi Zero.

Komputer zawiera układ SiP RP3A0-AU złożony z mikroprocesora BCM2710A1 (podobny co w Raspberry Pi 3) oraz pamięci RAM 512 MB. Drugim ważnym elementem jest moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth 4.2 wraz z BLE. Wśród zamontowanych złącz znajdziemy slot na karty microSD, miniHDMI, USB 2.0 OTG, port microUSB do zasilania, złącze CSI-2, a także 40-pinowe złącze rozszerzeń Raspberry Pi.

Sprzedaż urządzenia będzie prowadzona bez ograniczeń znanych z poprzedniej generacji.

Więcej informacji znajdziesz również w artykule na portalu: Nowy minikomputer Raspberry Pi Zero 2 W – następca Raspberry Pi Zero

Raspberry Pi Zero 2 W oraz Zero 2 WH (z przylutowanym złączem rozszerzeń) są dostępne w ofercie Kamami.pl. Sklep ten jest oficjalnym dystrybutorem produktów Raspberry Pi w Polsce.

O autorze