[ZAKOŃCZONY] Wygraj płytkę ewaluacyjną MCP6C02 Evaluation Board firmy Microchip

Portal Mikrokontroler.pl oraz firma Microchip zapraszają do udziału w loterii, w której nagrodą główną jest zestaw rozwojowy MCP6C02 Evaluation Board (ADM01104). Każdy uczestnik otrzyma kupon na 20% zniżki, a także bezpłatną wysyłkę zestawu.

Płytka ma za zadanie demonstrować pracę wzmacniacza monitorującego prąd MCP6C02 firmy Microchip. Wzmacniacz jest dostępny w 6-pinowej obudowie SOT-23 z certyfikatem AEC-Q100 Grade 1, a także w 8-pinowej VDFN 3×3 AEC-Q100 Grade 0. Układ w obudowie VDFN oferuje maksymalne napięcie niezrównoważenia na poziomie 12 µV. Jest to więc najniższy błąd niezrównoważenia dla wzmacniaczy pomiarowych prądy z certyfikacją Grade 0. Dodatkowo, dzięki pracy w temperaturach pomiędzy -40°C i +150°C, układ pozwala zastosować mniejsze rezystory pomiarowe przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości pomiaru. Umożliwia to dokładniejsze i bardziej energooszczędne rozwiązanie do pomiaru prądu w rozwiązaniach narażonych na ekstremalne temperatury, takich jak silnik w pompie wodnej pojazdu.

MCP6C02 zawiera również wbudowany filtr EMI i architekturę tzw. zerowego dryftu. Filtr EMI pomaga zapewnić dodatkową ochronę przed zakłóceniami o wysokiej częstotliwości, z innych transmisji radiowych, takich jak hotspoty Wi-Fi. Natomiast architektura samokorygująca zapewnia większą dokładność pomiaru prądu. Cechy te umożliwiają projektantom tworzenie rozwiązań o wyższej wydajności dla szerokiej gamy aplikacji, takich jak prądowa pętla sprzężenia zwrotnego w zasilaczach lub sterownikach silników, monitorowanie poziomu i ładowanie baterii lub pomiary poziomu prądu ze celach bezpieczeństwa.

W celu dogodnej demonstracji możliwości MCP6C02, płytka zawiera wbudowane obciążenie wzmacniacza. Doprowadzenie zasilania i obciążenia do płytki ewaluacyjnej spowoduje niewielki, mierzalny spadek napięcia na rezystorze bocznikowym. Spadek napięcia jest następnie wzmacniany przez MCP6C02 i wyprowadzany różnicowo na punkty testowe VOUT+ i VOUT- (TP1 i TP2).

Więcej informacji o module MCP6C02 Evaluation Board znajdziesz na stronie https://www.microchip.com/en-us/development-tool/ADM01104

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 października 2021 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 29 listopada 2021.
  5. Firma Microchip wyśle nagrodę do laureata po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród, a także przepisów podatkowych.

O autorze