Społeczność element14 świętuje powstanie projektów, które wspierają potrzebujących

Społeczność element14.com docenia swoich członków, którzy korzystają z własnych umiejętności, by działać na rzecz społeczeństwa i wspierać osoby w potrzebie. Poprzez szereg wyzwań wielu członków społeczności stworzyło projekty, które spełniają realne potrzeby i przynoszą korzyści różnym ludziom.

Wśród ostatnio stworzonych projektów, pomagających osobom w potrzebie, znalazły się m.in.:

  • The VenTTracker. Enrique Albertos, pochodzący z hiszpańskiej Fullcargi, stworzył urządzenie IoT, które monitoruje gęstość gazów i steruje oknami w określonym obszarze, zapobiegając roznoszeniu się choroby COVID-19. Praktyczne aspekty wykonania inżynierskiego tego urządzenia pokazują, że można je z powodzeniem rozszerzyć, tak by zadziałało w większej grupie systemów opieki zdrowotnej, pomagając tym samym zakończyć pandemię. Projekt ten otrzymał główną nagrodę w niedawno zorganizowanym konkursie „Design for a Cause”.
  • Vital Care. Kamrul Hussain z Dhaki z Bangladeszu, stworzył przenośne urządzenie, które stale monitoruje zdrowie osób, które przeszły chorobę COVID-19. Dzięki temu pomaga w procesie zdrowienia. Urządzenie zawiera czujnik oddechu i czujnik temperatury, z których odczyty przekazywane są do chmury celem zdalnego monitorowania. Dzięki temu znacznie łatwiej jest prowadzić opiekę lekarską nad pacjentami pozostającymi w domach.
  • Finger Print Skeleton Key. Milos Rasic z Serbii stworzył skaner znaczników RFID umieszczonych obok lub na zamkach, który następnie, w oparciu o technikę rozpoznawania odcisków palców, wskazuje użytkownikowi odpowiedni klucz. Urządzenie zostało przygotowane z myślą o osobach o ograniczonej zręczności lub mierzących się z problemami ze wzrokiem. Jest w stanie pomóc w otwieraniu drzwi i dbaniu o własne bezpieczeństwo.
  • DIY Arduino Mobility Bike. Zespół w postaci ojca i syna: Seana i Connora Millera z amerykańskiego stanu Kentucky, stworzył inteligentny rower z technologiami, pomagającymi osobom zmagającym się ze stwardnieniem rozsianym lub innymi ograniczeniami ruchowymi. Dzięki rowerowi mogą oni jeździć na rowerze tak samo, jak osoby zdrowe fizycznie. Inspiracja przyszła ze względu na żonę Seana, u której kilka lat temu zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. W projekcie zastosowano Nano 33 IoT z szeregiem czujników bezpieczeństwa i zamków, którymi doposażono rower. Użyto też m.in. kartę SD, pozwalającą na analizę danych z czujników i kalibrowanie ich celem poprawienia bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwań projektowych element14 i zobaczyć inne projekty, prosimy odwiedzić tę stronę.

O autorze