Układ lokalizacji satelitarnej firmy ST z technologią trójpasmową dla systemów automotive

STMicroelectronics wprowadził do oferty pierwszy układ lokalizacji satelitarnej do systemów motoryzacyjnych obsługujący pracę w trzech pasmach. Pozwala to uzyskać niezwykle wysoką precyzję lokalizacji wymaganą przez nowoczesne systemy automotive.

Układ STA8135GA2 z rodziny Teseo V to pierwszy na rynku, dopuszczony do pracy w systemach automotive, układ lokalizacji GNSS oferujący technologię lokalizacji trójpasmowej w postaci dedykowanego silnika wbudowanego w chip. Oprócz tego dostępna jest standardowa opcja PVT (pozycja, prędkość i czas), a także nawigację zliczeniową (w przypadku braku dostępu do sygnału GNSS).

Nawigacja trójpasmowa historycznie stosowana była jedynie w profesjonalnych aplikacjach, takich jak miernictwo geodezyjne, tworzenie map czy precyzyjne urządzenia stosowane w rolnictwie. Takie aplikacje wymagają precyzji rzędu milimetrów oraz niewielkiej zależności od danych korygujących. Do teraz technologia dostępna była jedynie w dużych i drogich modułach. Scalone rozwiązanie ST umożliwia komunikację i odbiór danych z jak największej liczby konstelacji satelitarnych jednocześnie. Pozwala to na wydajną pracę w różnych warunkach, takich jak kaniony uliczne czy osłona drzew.

Więcej informacji na stronie www.st.com/gnss-ic-sta8135ga

O autorze