Farnell uruchamia nowy serwis internetowy Industrial Embedded Computers hub

Farnell ogłosił uruchomienie nowego serwisu internetowego Industrial Embedded Computers hub. Będzie to specjalne miejsce w Internecie, przeznaczone dla inżynierów-projektantów, zawierające najnowsze informacje na temat przemysłowych komputerów jednopłytkowych (SBC), stosowanych w najbardziej wymagających środowiskach: Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) i w przetwarzania danych na krawędzi sieci.

W nowym serwisie Industrial Embedded Computers firmy Farnell znajdują się kompleksowe materiały techniczne, w tym artykuły, noty aplikacyjne, przewodniki, projekty, moduły szkoleniowe, a także filmy wideo i książki elektroniczne. Goście mogą skorzystać również z innowacyjnego wyboru internetowych kalkulatorów, tablic konwersji i narzędzi do selekcji komponentów przygotowanych przez firmę Farnell i dostępnych w Centrum Zasobów Technicznych.

Dla ułatwienia poruszania się po serwisie, umieszczono w nim strony, które koncentrują się na wiodących na rynku produktach, pochodzących od wybranych producentów, m.in. Raspberry Pi, Intel, Xilinx, NXP, Arduino, Beagleboard, Industrial Shields, KUNBUS, a także Wittra. Goście mogą z łatwością zapoznać się z kluczowymi cechami produktów i obejrzeć kompletny wybór urządzeń. Ponadto uzupełniające serwis strony aplikacyjne pozwalają użytkownikom na wgłębienie się w poszczególne zagadnienia – automatykę przemysłową i sterowanie oraz Internet Rzeczy. Omówione obszary to m.in. rolnictwo, motoryzacja, serwisowanie, przetwarzanie na krawędzi sieci i wiele innych.

Globalna ankieta, którą przeprowadził ostatnio Farnell, pokazuje szeroką popularność niedrogich komputerów jednopłytkowych wśród inżynierów pracujących w IoT i w środowisku przemysłowym, przy czym około 50 procent ankietowanych korzysta z komputerów SBC w obu wymienionych obszarach. Z wyników ankiety można wnioskować, że komputery jednopłytkowe są teraz ważnym elementem projektów na każdym etapie ich rozwoju i produkcji, począwszy od początkowych koncepcji, przez prototypowanie, a kończąc na produkcji i testowaniu.

Nowy, internetowy Industrial Embedded Computers hub jest dostępny w witrynie Farnell.

O autorze