Środowisko do implementacji sztucznej inteligencji na STM32 – NanoEdge AI Studio

STMicroelectronics wprowadził do oferty wersję 3 oprogramowania NanoEdge AI Studio. Jest to pierwsza duża aktualizacja aplikacji do uczenia maszynowego przygotowanej i wydanej we współpracy z firmą Cartesiam.

Nowa wersja umożliwia obsługę obliczeń sztucznej inteligencji w urządzeniu brzegowym, zamiast w chmurze. Pozwala to na optymalizację procesu przemysłowego, zmniejszenie kosztów oraz implementację nowych funkcji w urządzeniach, które mają za zadanie odczytać i przetworzyć dane oraz podjąć decyzję lokalnie. Takie proces zapewnia niższe opóźnienie i bezpieczeństwo danych.

NanoEdge AI Studio upraszcza tworzenie algorytmów uczenia maszynowego, detekcji anomalii oraz klasyfikacji zdarzeń, z wykorzystaniem dowolnego mikrokontrolera STM32. Nowa edycja pozwala także na wprowadzenie funkcji predykcji zdarzeń. Użytkownik nie potrzebuje przy tym zaawansowanej wiedzy na temat przetwarzania danych.

Narzędzie oferuje obsługę wszystkich płytek rozwojowych z STM32. Eliminuje także konieczność pisania dedykowanego kodu na czujniki przemysłowe ST.

Więcej informacji na stronie https://www.st.com/en/development-tools/nanoedgeaistudio.html

O autorze