Czujniki przepływu gazów Sensirion SFM3003 oraz SFM3013 w ofercie Mouser Electronics

Mouser Electronics dołączył do swojej oferty czujniki przepływu firmy Sensirion z serii SFM, w tym sensory SFM3003 oraz SFM3013.

Czujniki SFM3003 oraz SFM3013 to wszechstronne, dwukierunkowe mierniki przepływu o niewielkim spadku ciśnienia. Oferują dużą przepustowość do 300 litrów na minutę (SLM). Komunikują się ze światem przez interfejs I2C i korzystają z technologii CMOSens łączącą element grzewczy, elementy przetwarzające sygnał oraz cyfrową kalibrację w jednym niewielkim układzie scalonym.

Czujniki SFM3003 umożliwiają pomiar przepływu powietrza, tlenu lub mieszanek tych dwóch substancji. Z kolei sensory SFM3013 oferują także zwiększoną wytrzymałość na nadmierne ciśnienie (do 1 bara ponad ciśnienie atmosferyczne) i również pozwala na pomiar przepływu powietrze, tlenu lub mieszanek, a także można go skalibrować do pomiaru gazów z helioxem.

Oba czujniki sprawdzą się w aplikacjach medycznych i przemysłowych, m.in. w wentylacji, systemach do znieczulenia, inhalatorach, spektroskopii i wielu innych.

Więcej informacji na stronach SFM3003 oraz SFM3013.

O autorze