LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Układy IR HiRel (Infineon) wykorzystano do budowy teleskopu Webba

W ostatnią sobotę, 25 grudnia z kosmodromu w Kourou na Gujanie Francuskiej wystartowała rakieta, która miała za zadanie wynieść w kosmos teleskop Jamesa Webba. Rakiet wynoszących teleskop dostarczyła Europejska Agencja Kosmiczna. Z kolei komponentów o krytycznej ochronie przed promieniowaniem kosmicznym dostarczyła spółka IR HiRel, której właścicielem jest firma Infineon Technologies.

Teleskop Webba ma za zadanie zastąpić i oczywiście udoskonalić misję, którą dotychczas wykonywał teleskop Hubble’a. Pozwoli on naukowcom dokonać nowych odkryć dotyczących kosmosu, historii wszechświata, a być może nawet odkryć życie na którejś z tysięcy znanych nam planet pozasłonecznych.

Specjalnie wzmocnione układy scalone IR HiRel umożliwiły implementację takich systemów, jak sieci zasilania, kontrolę wysokości, komunikacja oraz analiza i przetwarzanie danych. W teleskopie wykorzystano m.in. konwertery DC/DC, tranzystory MOSFET oraz inne elementy systemów zasilania, które zaprojektowano specjalnie do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach narzucanych przez przestrzeń kosmiczną.

Więcej o układach IR HiRel do systemów kosmicznych znajdziesz na stronie www.infineon.com/space

Autor: Infineon