LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Nowy układ interfejsowy Ethernet 10 Gbps od firmy Toshiba

Toshiba Electronics Europe wprowadziła do oferty nowy układ interfejsowy Ethernet. TC9563XBG jest przeznaczony do aplikacji w strefowych systemach motoryzacyjnych, systemach informacyjno-rozrywkowych, telematycznych oraz w bramkach dostępowych i sprzęcie przemysłowym.

Układ zawiera dwa kontrolery MAC o przepustowości do 10 Gbps. Obsługuje szeroki zakres interfejsów komunikacyjnych, w tym USXGMII, XFI, SGMII oraz RGMII. Oba porty wspierają protokół Ethernet IEEE 802.1 AVB umożliwiający przetwarzanie audio i wideo w czasie rzeczywistym, a także IEEE 802.1 TSN zapewniający niskie opóźnienia i sprawne przetwarzanie synchroniczne. Oferuje także funkcję uproszczonej wirtualizacji SR-IOV w urządzeniach PCIe.

Kontroler TC9563XBG zawiera switch PCIe Gen3 i oferuje trzy porty do komunikacji z hostem oraz urządzeniami zewnętrznymi, jak np. modem 5G. Porty wyjściowe obsługują do czterech linii (32 GT/s) i służą do komunikacji z hostem (układem SoC). Natomiast porty wejściowe pozwalają na podłączenie urządzeń PCIe z jedną lub dwoma liniami.

Układy są dostępne w obudowie P-FBGA o wymiarach 10 x 10 mm i rastrze 0,65 mm. Trwają pracę nad certyfikacją w standardzie AEC-Q100 (Grade 3). Nowe kontrolery będą w stanie zastąpić istniejące już TC9560 i TC9562.

Autor: Toshiba