STMicroelectronics prezentuje programowalny konwerter dla USB Power Delivery

STMicroelectronics wprowadziła do oferty konwerter buck STPD01 w topologii synchronicznej. Układ jest programowany cyfrowo, aby spełniać wymagania aplikacji USB Power Delivery o mocy do 60 W.

Konwerter oferuje szeroki zakres wejściowy, od 6 do 26,4 V, co pozwala zapewnić elastyczność niezbędną dla szerokiej gamy aplikacji. Napięcie wyjściowe można regulować za pomocą interfejsu I2C w zakresie od 3 do 20 V z krokiem co 20 mV, zgodnie ze specyfikacją PD. Układ oferuje również kompensację spadku napięcia na przewodach dzięki wewnętrznemu dzielnikowi rezystancyjnemu.

STPD01 zawiera zabezpieczenia prądowe, napięciowe i temperaturowe. Dodatkowo oferuje wbudowany obwód rozładowujący, układ miękkiego startu, blokadę UVLO, a także programowalny timer watchdog, co zapewnia bezpieczną i niezawodną pracę konwertera.

Wraz z nowym układem ST wydało także płytkę rozszerzeniową STEVAL-2STPD01. Płytka zawiera dwa porty USB-C zasilane układami STPD01. Dodatkowo wbudowano dwa układy ochronne TCPP02-M18, a także wydano pakiet programowy STSW-2STPD01 wraz z przykładową aplikacją na mikrokontroler STM32G07. Płytka jest zgodna z zestawami NUCLEO, m.in. NUCLEO-G071RB.

Więcej informacji na stronie STPD01

O autorze