Pełny wybór diod LED UV-C serii OSLON marki OSRAM dostępne w firmie Farnell

Farnell rozpoczął sprzedaż pełnego wyboru diod LED UV-C serii ams OSRAM OSLON® UV 3636. Inżynierowie-projektanci mogą teraz skorzystać z większego wyboru wiodących na rynku diod UV-C LED ams OSRAM, by tworzyć różnorodne aplikacje do oczyszczania i dezynfekcji, takie jak uzdatnianie wody w miejscach jej użytku, dezynfekcja wnętrz pojazdów, oczyszczanie powietrza, ogólna dezynfekcja powierzchni często dotykanych, urządzenia do środowiska medycznego, sprzęt domowy i inne zastosowania konsumenckie. Diody LED, pracujące w paśmie UV-C, to sprawdzony, skuteczny sposób na dezaktywację wirusa SARS-CoV-2.

Rodzina diod LED OSLON UV 3636 emituje promieniowanie UV-C. Składają się na nią trzy grupy produktów o różnej mocy: 4,7 mW, 13,5 mW, a także 42 mW. Pozwala to projektantom na wybranie takiej wersji komponentu, która najbardziej będzie odpowiadać wymogom danej aplikacji. Każda z diod UV-C LED ma nie tylko niewielkie wymiary, ale można ją zastosować w wielu różnych aplikacjach, wykorzystując właściwości dezynfekujące światła UV-C. Rodzina diod, cechujących się odporną budową, składa się zarówno z komponentów o małej, jak i średniej mocy, niezawodnie i efektywnie emitujących światło ultrafioletowe.

Na rodzinę diod LED ams OSRAM OSLON 3636 składają się:

  • seria SU CULCN1.VC, emitująca światło o mocy 13,5 mW (typowo) i skuteczności świetlnej 2,4%.
  • SU CULBN1.VC emitujące światło o mocy 4,7 mW (typowo) i skuteczności świetlnej 2,6%.
  • SU CULDN1.VC to najmocniejsze diody w omawianej rodzinie; emitują światło o mocy 42 mW przy skuteczności świetlnej na poziomie 2,1%.

Wszystkie wymienione produkty są wykonane w ceramicznej obudowie i mają zintegrowaną, szklaną osłonę. Wytworzono je w technologii AlGaN Flip Chip. Generowane światło jest emitowane pod wiązką o długości fali UV-C 275 nm i szerokości 120°.

Diody LED ams OSRAM OSLON 3636, są dostępne w sklepie Farnell.

O autorze